Rockowa kawa Davida Ellefsona

0

W muzycznym świecie już dawno zapanowała moda na podejmowanie się przez zespoły procedury wdrożenia na rynek swoich własnych produktów alkoholowych, w tym między innymi piwa. Sygnowane logiem, bądź zainspirowane nazwą jednego z utworów pochodzących z twórczości danej grupy alkohole, są nie lada gratką dla fanów muzyki, w szczególności tych, którzy są jednocześnie piwnymi smakoszami, czy wręcz jego koneserami. O ile rynek muzycznych piw zdecydowanie kwitnie, to mimo wszystko zespoły i członkowie wciąż prezentują nam swoje nowe pomysły, a co za tym idzie, także produkty. Na początku tego roku David Ellefson zaskoczył nas informacją o otwarciu swojej własnej marki kawowej Ellefson Coffee. Jak na razie muzyk przyczynił się do otwarcia jednej kafejki ulokowanej na 404 Second Street Jackson w stanie Minnesota, ale oferowane produkty można zamówić za pośrednictwem strony internetowe. Aktualnie w ofercie basisty Megadeth znajdują się cztery rodzaje kawy w opakowaniach 12oz (340g):

ELLEFSON COFFEE CO – URBAN LEGEND

ELLEFSON COFFEE CO. – KENYA THRASH

ELLEFSON COFFEE CO. – ROAST IN PEACE

ELLEFSON COFFEE CO. – SHE WOLF

 

O swoim przedsięwzięciu David wypowiedział się dla Metal Insider:

Byłem wielbicielem kawy, czasami przyjacielem, przez większość swojego dorosłego życia. Kiedy spróbowałem jej jako nastolatek po raz pierwszy, nie zainteresowałem się nią. Zanim jeszcze przeprowadziłem się do Cali, odwiedzałem dom Dijona Carruthersa [perkusista założycielskiego składu Megadeth], gdzie siedzieliśmy i piliśmy kawę. W początkowym okresie istnienia Megadeth latem i jesienią 1983 roku Dijon wciągnął mnie w środowisko kawy. Staliśmy się przyjaciółmi i muzycznymi kumplami, a kawa była pewnego rodzaju naparem w naszej relacji. W czasie, kiedy kawa w Ameryce zyskiwała przez lata popularność, nadeszła rewolucja Starbucksa. To, co najbardziej mi się podobało to konsystencja kawy. Pamiętam swoją pierwszą kawę ze Starbucksa, wtedy mieszkałem jeszcze w Los Angeles. Lokal został otwarty i miał klimat prawdziwej kawiarni. Ostatnie kilka lat w trasie z Megadeth tworzyłem video z trasy, a wyprawą dnia było znalezienie najbliższego Starbucksa. Częściowym powodem było uwielbienie kawy, a częściowym również to doświadczenie kultury kawiarni.

Ja i mój zespół EMP Label Group rozmawialiśmy na temat kawy, kiedy zostałem przedstawiony Paulowi Waggoner‚owi, który jest właścicielem Parliament Coffe Roasters oraz jednocześnie gitarzystą w „Between The Burried And Me”. Nawiązaliśmy naprawdę niezłą kawową przyjaźń, nie wiedziałem nawet, że grał w tym zespole. Mój przyjaciel przedstawił mnie Paulowi, więc nawiązałem z nim kontakt przez wymianę kilku maili, aż w końcu rozpoczęliśmy rozmowy telefoniczne o kawie, nawiązując przyjaźń. Przysłał mi kilka próbek ziaren i okazało się, że mamy podobne gusta i możemy porozmawiać o szczegółach kawowej esencji, przy czym zupełnie wzajemnie podążaliśmy za swoimi wskazówkami na temat własnych smaków i marki. Z racji, że jest metalowcem i zna mój język, mamy ze sobą wiele wspólnego. To naprawdę niezłe przedsięwzięcie więc powołaliśmy je pod nazwą Ellefson Coffe Company, jako niezależna firma, a Paul zajął się dla mnie sprowadzaniem ziaren oraz ich paleniem. Rozpoczęliśmy od zamówień internetowych. W przeciwieństwie do wina, które chcesz, żeby było odpowiednio sfermentowane i im dłużej poleży, tym lepiej smakuje, chcesz, żeby kawa była palona i natychmiast dostarczana do twoich drzwi. To, co robimy teraz, to przyjmujemy zamówienia i co każde dwa tygodnie palimy kawę, aby następnie natychmiast ją wysłać, więc kiedy zostaje dostarczona, jest prosto z palenia.

Nie zapominajmy także, że sam zespół Megadeth również ma się czym pochwalić. Sygnowane logiem zespołu 4,5% piwo „A tout le monde”, stworzone z inicjatywy Dave’a Mustaine’a. Na dedykowanej produktowi stronie możemy przeczytać, że belgijski Saison (produkowany w Quebecu) szczyci się jak do tej pory ponad 296 medalami zdobytymi w międzynarodowych konkursach klasyfikacyjnych. Na szczególną uwagę zasługuje zwycięstwo w World Beer Championships jako najlepszy Saison 2017.

Photo: megadethbeer.com

Jeśli macie ochotę spróbować kawy od Davida Ellefsona, możecie zlożyć na nią zamówienia na oficjalnej stronie dystrubucji: Ellefson Coffe

W przypadku piwa Megadeth, sprawa może wymagać nieco większego poświęcenia czasu, ponieważ nie można zamówić go bezpośrednio ze strony internetowej: A Tout Le Monde Beer

Udostępnij to

O autorze

Muzyka to jedna z moich największych pasji, która pozwala mi czerpać z życia niesamowitą radość. Uwielbiam dzielić się swoim przeżywaniem muzyki, zarówno w postaci pisemnej, jak i werbalnej, niekiedy jednak też zupełnym milczeniem. W muzyce najbardziej doceniam rock, metal, punk i grunge. Na prośbę o wymienienie ulubionego zespołu, wymieniam przynajmniej kilkanaście. Co więcej: audiofil, kolekcjoner i koneser muzyki: płyt CD/DVD/Vinyli, student informatyki, wielbiciel rowerów szosowych. Jimmy Page: "Muzyka to najlepszy język do poruszenia serc ludzi na całym świecie." Ludwik Van Beethoven: "Muzyka powinna zapalać płomień w sercu mężczyzny, i napełniać łzami oczy kobiety."