Rex Brown (ex-Pantera) zdradza, dlaczego łatwiej jest śpiewać, jednocześnie grając na gitarze niż na basie

0

Były basista Pantery obecnie skupia się na swojej solowej karierze. Pod koniec lipca ukazał się jego solowy debiut, gdzie Rex Brown dwoił się i troił, ponieważ zapewniał jednocześnie bas, gitarę oraz wokal. W ostatnim wywiadzie z Ultimate Guitar opowiadał o swoim nowym zespole oraz tłumaczył, dlaczego trudniej jest mu śpiewać, grając na basie niż grając na gitarze.

Jest mi o wiele prościej grać na gitarze i śpiewać niż śpiewać i grać na basie. To dlatego, że według mnie bas jest takim instrumentem, na którym musisz się maksymalnie skoncentrować, żeby grać solidnie. Kiedy po raz pierwszy spróbowałem tego na próbie, czułem się, jakbym miał kulę u nogi. Dużo lepiej czułem się, kiedy grałem na gitarze i śpiewałem czy kiedy miałem 6 kotów w tym pokoju! Nigdy w życiu nie pracowałem nad czymś tak ciężko, jak nad moim debiutanckim solowym albumem. Ale było warto. I jestem cholernie z tego dumny, z utworów i ze znalezienia odpowiedniego wokalu. Kiedy powrócicie do mnie jako Ultimate-Vocals.com, to opowiem wam o tym więcej.

Udostępnij to

O autorze

Muzyka od zawsze była niezwykle ważną częścią mojego życia. Kiedy poznałam jej rockowo-metalowy świat, kompletnie przepadłam. Mój gust jest dość zróżnicowany, ale to jednak ten rodzaj muzyki gra mi w duszy i płynie w moich żyłach.