Powrót legendy polskiego metalu! Dragon przygotowuje się do pierwszego występu od wielu lat

1

Jest kilka nazw w polskim metalu, które w latach 80 i 90 elektryzowały każdego wielbiciela tego typu muzyki! Mowa między innymi o thrash/deathowym zespole Dragon, którego muzycy za pośrednictwem Facebooka potwierdzili reaktywację! Członkowie „klasycznego składu” pochwalili się, iż po raz pierwszy po kilkunastu latach spotkali się w celu wznowienia prób. Z opublikowanego postu możemy dowiedzieć się także, że kapela planuje sceniczny powrót i to już w październiku na pewnej „dużej imprezie”, która zostanie ogłoszona niedługo!

Wokalista, Adrian „Fred” Frelich, komentuje wydarzenie w następujący sposób:

Odpowiadając na wszystkie pytania i żądania każdemu z osobna i wszystkim na raz: O nowym materiale na razie nie rozmawiamy (na razie)...Póki co ogrywamy stare numery, na pierwszy ogień poszedł Armagedon, Beliar i Łzy szatana…w kolejce czeka Fallen, Szymon Piotr, Memory. Reszta do ustalenia (może jakieś życzenia, sugestie?). Generalnie przygotowujemy 30-40 minutowy set na większy koncert…Co dalej? Zobaczymy […]

W reaktywacji wzięli udział wspomniany Adrian „Fred” Frelich (wokal), Jarosław „Gronos” Gronowski (gitara), Krystian „Bomba” Bytom (perkusja) oraz Grzegorz „Demon” Mroczek (bas). Kultowa grupa, choć dzisiaj znana jedynie w głowach koneserów, w latach 90 zrobiła prawdziwą furorę i godnie reprezentowała nasz kraj. Muzycy koncertowali z wieloma cenionymi kapelami (Kreator, Death, Sodom, Sadus).

kreator_dragon

Udostępnij to

O autorze

jamic

Wielbiciel muzycznych kontrastów - moje uznanie zyskują kanonady dźwięków, jak i wolne nihilistyczne nowoorleańskie riffy. Tych drugich, szczególnie w wykonaniu takich kapel jak Acid Bath, mógłbym słuchać całymi dniami! Klasyczny i soczysty drive jest tym, co w muzyce cenię najbardziej. Dzięki serwisowi mogę wreszcie dzielić się swoją pasją z innymi.