Philip H. Anselmo & The Illegals publikują pierwszy utwór z nadchodzącej płyty „Choosing Mental Illness As A Virtue”

0

Drugi longplay zespołu Philip H. Anselmo & The Illegals, zatytułowany „Choosing Mental Illness As A Virtue”, ukaże się 26 stycznia 2018 roku. Będzie to następca debiutu grupy, „Walk Through Exits Only” z 2013 roku. Na YouTube opublikowany został również jeden z utworów, który znajdzie się na nadchodzącym wydawnictwie. Kawałek „Choosing Mental Illness” możecie przesłuchać poniżej. Anselmo komentuje zbliżający się krążek:

Nasz nowy album, „Choosing Mental Illness As A Virtue”, będzie znienawidzony. Będzie pokochany. Jak każda płyta, którą kiedykolwiek wydałem. Nie mam żadnych oczekiwań wśród moich rówieśników, krytyków czy całej pieprzonej społeczności. Jeśli wyciągnąłbym jednej wniosek z tego wszystko, brzmiałby on tak: „Nie trzymaj się kurczowo jednej marki, charakteru czy czegokolwiek. Miej na tyle odwagi, by rozwinąć skrzydła i zakwitnąć.” Mogę wam obiecać, że to tylko początek. Moja muzyka, która wyjdzie w przeciągu najbliższych dwóch lat, będzie jak jazda rollercoasterem. Nowa płyta Illegalsów to tylko początek pieprzonej lawiny.

Tracklistę i okładkę „Choosing Mental Illness As A Virtue” możecie sprawdzić poniżej. Wokalista znany głównie z poczynań w Panterze, a obecnie w Down i Superjoint wypowiadał się też na temat zmian w The Illegals w stosunku do wcześniejszej płyty:

Ich wkład twórczy jest fantastyczny. Mamy tu coś całkowicie innego w stosunku do pierwszego albumu, na którym byłem bardzo restrykcyjny. Chciałem, żeby to było brzydkie. Byłem tak stanowczy, że napisałem każdy pieprzony dźwięk. Zamysł brzmiał: „To mój wkład w ohydną muzykę”. Wtedy to było świetne. „Walk Through Exits Only” wydało swoje własne małe oświadczenie, w którym można było przeczytać, że jestem wolnym strzelcem i nie należę do żadnej kapeli. Tym razem współpracowałem jednak ze wszystkimi członkami zespołu. Próbowaliśmy łączyć różne pomysły w całość. Pozwoliło to nam wyzwolić ducha tego albumu, bo do gry wszedł entuzjazm pozostałych chłopaków. To wszytko polepszyło integralność całego projektu.

01. Little Fucking Heroes
02. Utopian
03. Choosing Mental Illness
04. The Ignorant Point
05. Individual
06. Delinquent
07. Photographic Taunts
08. Finger Me
09. Invalid Colubrine Frauds
10. Mixed Lunatic Results
Philip H. Anselmo: wokal
Mike DeLeon: gitara prowadząca
José Manuel „Blue” Gonzalez: perkusja
Stephen „Schteve” Taylor: gitara
Walter Howard: bas

Udostępnij to

O autorze

Rafał Stempień

Headbang motherfucker.