Pathfinder prezentuje teledysk do „Fifth Element” z nowym wokalistą

1

Polscy symfoniczno-powermetalowi giganci powracają wraz z nowym wokalistą Primal Alley’em! Po dwuletniej przerwie, Pathfinder powraca wraz z nowym głosem, głosem Primal Alley’a. To nowa moc dodana do szybkiego, pełnego fantastyki, power metal’owego zespołu Pathfinder.

Pathfinder jest polskim, symfoniczno power-metalowym zespołem. Powstał on w 2006 roku jako inicjatywa Arkadiusza E. Ruth – basisty i kompozytora. Głównym założeniem zespołu było od początku połączenie muzyki kinowej, muzyki klasycznej i szerokiego zakresu metalu. Do tej pory zespół wydał dwa pełne albumy, współpracował i koncertował z takimi znanymi zespołami jak Paul Di’Anno z Iron Maiden, Power Quest czy Labyrinth. Głównymi tematami liryki zespołu jest epickie fantasy, a jego styl muzyczny został opisany jako składający się z „wymiatania instrumentów klawiszowych, chwytliwych riffów, oślepiających solówek gitarowych, szalonych rytmów oraz mieszanki wokali rockowych i operowych”

Udostępnij to

O autorze

Joanna Chojnacka (Choinek)

Mam uszy szeroko otwarte, jednak najczęściej dudni mi w nich muzyka ekstremalna. Nie wychodzę z domu bez książki i słuchawek, a wolny czas spędzam głównie na koncertach.