Nocny Kochanek i zwieńczenie trasy „Zdrajcy Metalu” w warszawskiej Progresji!

0

Jeszcze niedawno zastanawiano się, co to za tajemnicza kapela, która wpada na listę OLiS i wyprzedza metalowych gigantów takich jak Metallica. Dzisiaj „Zdrajcy Metalu” Nocnego Kochanka utrzymują się w zestawieniu już 10. tydzień. Do najnowszego krążka sprzedanego w przeszło 9 tysiącach egzemplarzy w przeciągu ostatnich 4 miesięcy, doszedł też debiut grupy – „Hewi Metal”, który pojawił się na OLiS 2 tygodnie po „Zdrajcach” i liczy sobie w tej chwili około 6 tysięcy sprzedanych egzemplarzy.

Równie dobrze, a nawet jeszcze lepiej zespół radzi sobie ze sprzedażą biletów na koncerty. W czasach, w których zagraniczne gwiazdy muszą odwoływać lub przenosić występy w Polsce do mniejszych klubów, Nocny Kochanek wyprzedaje pule do ostatniego biletu. Stało się tak w 12 z 33 miast (Otwock, Chorzów, Białystok, Łódź <<nasza fotorelacja do obejrzenia TUTAJ>>, 2x Poznań, Bydgoszcz, Gdynia, Szczecin, Wrocław, Zabrze, Kraków) z trasy „Zdrajcy Metalu Tour 2017”, na którą do tej pory bilety kupiło 11 tysięcy osób. Nocny Kochanek mimo swojej rosnącej z dnia na dzień popularności nie zapomina o małych miejscowościach. Wyjątkowy koncert grupa zagrała w Kruklankach. Na sali znalazło się około 160 osób, co dla zespołu nie jest już żadnym szczególnym osiągnięciem, jednak warto podkreślić, że mając do czynienia z  3 tysięcznym miasteczkiem, występ odwiedził co 19. mieszkaniec miejscowości.

Podczas trasy „Zdrajcy Metalu 2017” grupa dzieli scenę z Zenkiem znanym z zespołu Kabanos. Jak mówi wokalista Kochanków – Krzysiek Sokołowski:

Często jesteśmy wymieniani obok Kabanosa jako przedstawiciele metalowej sceny alternatywnej. Pomyśleliśmy, że skoro Zenek akurat wydał solowy album, to wspólne koncerty powinny być strzałem w dziesiątkę. Przeliczyliśmy się. Trasa z Zenkiem i jego zespołem to strzał w setkę! …i to niejedną! A Zenek to prawdziwy Diabeł z piekła.

Grupa zaskakuje tempem sprzedaży biletów, dlatego wiele osób nie zdążyło zaopatrzyć się w wejściówki na koncert w swoim rodzinnym mieście. Na to Nocny Kochanek również znalazł receptę. Zwieńczenie trasy „Zdrajcy Metalu Tour 2017” nastąpi 29 kwietnia w warszawskiej Progresji, największym klubie w jakim do tej pory Kochankowie zorganizowali samodzielny koncert. To właśnie tam fani z całej polski będą mieli okazję przeżyć największą domówkę z Nocnym Kochankiem w historii formacji.

Mimo że trwająca trasa dobiega powoli końca, Nocny Kochanek nie zwalnia. Grupa wydała właśnie płytę „Zdrajcy Metalu” w analogowej wersji dla prawdziwych melomanów. Winyle można zamawiać na stronie sklep.nocnykochanek.pl oraz kupić stacjonarnie na koncertach. Ponadto kapela przygotowuje się do intensywnego lata, w którym zagra liczne plenerowe koncerty. Wśród nich znajdzie się między innymi Czad Festiwal (23-28.08), gdzie wystąpi także Blind Guardian, Billy Talent, Anti-Flag, Epica, Bastille, Acid Drinkers i wielu innych cenionych artystów.

Bardzo ważnym letnim koncertem dla Nocnego Kochanka będzie 8 czerwca, gdzie w warszawskiej  Progresji odbędą się eliminacje do Przystanku Woodstock 2017. Grupa ma na swoim koncie już dwa występy na tej imprezie, jednak sukces i frekwencja na ostatnim dowiodła, że formacja jest gotowa zagrać na większej festiwalowej scenie. O taką możliwość zespół zawalczy na koncercie 8 czerwca, na którym obecność fanów Nocnego Kochanka jest obowiązkowa.

Udostępnij to

O autorze

Joanna Chojnacka (Choinek)

Mam uszy szeroko otwarte. Jednak mimo częstego grzebania w różnych gatunkach muzycznych moje ulubione dźwięki oscylują wokół muzyki ekstremalnej. Nie wychodzę z domu bez książki i słuchawek, a wolny czas spędzam głównie na koncertach.