Nie żyje ostatni członek klasycznego składu Motörhead, „Fast” Eddie Clarke

0

Na oficjalnym profilu gitarzysty „Fast” Eddiego Clarke’a pojawiła się informacja, że muzyk zmarł. „Fast” Eddie wraz z Lemmym Kilmisterem i „Philthy Animal” Taylorem tworzyli najsłynniejszy skład Motörhead, który zarejestrował takie płyty jak „Overkill”, „Bomber”, „Ace of Spades” i „Iron Fist”.

Eddie Clarke zmarł w wieku 68 lat w szpitalu, gdzie był leczony na zapalenie płuc. Tym samym dołączył do Phila Taylora i Lemmy’ego, którzy odeszli w 2015 roku.

Phil Campbell, który był gitarzystą Motörhead przez ponad 30 lat, powiedział:

Właśnie usłyszałem smutne wieści, że odszedł „Fast” Eddie Clarke. Co za szok, zostanie zapamiętany za swoje ikoniczne riffy i był prawdziwym rockandrollowcem. Spoczywaj w pokoju, Eddie.

Perkusista Mikkey Dee dodał:

O Boże, to straszne wieści. Ostatni z trzech amigos. Widziałem Eddiego nie tak dawno i był w doskonałej formie, więc jest to wielki szok. Z Eddiem zawsze dogadywaliśmy się świetnie. Czekałem, by spotkać się z nim w Anglii tego lata, kiedy wrócimy ze Scorpionsami… Teraz Lemmy i Philthy znów mogą grać z Eddiem. Jeżeli uważnie posłuchacie, jestem pewien, że ich usłyszycie, więc uważajcie! Jestem myślami z rodziną Eddiego i jego bliskimi.

Udostępnij to

O autorze

Michał Dudek

Gdy w wieku 11 lat poznał "Nevermind" Nirvany, nic nigdy nie było już takie samo. Od tamtej pory pozostaje niezmiennie wierny swojej jedynej prawdziwej miłości - muzyce rockowej. Od 16 lat jeździ na koncerty, kolekcjonuje płyty, potrafi wymienić chronologicznie wszystkich członków The Fall. Zapatrzony w największych, ich wzorem pragnie rozsiewać... dobrą rockową nowinę!