Mord’A’Stigmata prezentuje okładkę i tracklistę nowej płyty

0

Grająca awangardowy black metal formacja Mord’A’Stigmata już wkrótce zaprezentuje następcę płyty „Ansia” z 2013 roku. Nowy krążek „Hope” ukaże się 17 lutego 2017 roku pod barwami Pagan Records. Autorem okładki, którą możecie zobaczyć poniżej jest Bartek Rogalewicz (m.in. Rogi, Non Opus Dei).

Kiedyś powiedziałem, że „Ansia” była tak osobistą płytą, że potrzebuję czasu by od niej odpocząć. Przed pracą nad nowym krążkiem potrzebowałem dystansu i przewietrzenia głowy. Nie przypuszczałem wtedy nawet, w jakich okolicznościach przyjdzie mi pisać muzykę i teksty na czwartą dużą płytę Mord’A’Stigmata. Stanąłem przed wyborem: albo zdecydować się na skrajny ekshibicjonizm, albo odłożyć pracę na kolejne 2-3 lata. Wygrał głód tworzenia i dziwna potrzeba rozdrapywania ran, w momencie gdy jedyne uczucie to nadzieja, że kiedyś wszystko będzie jak dawniej. O tym opowiada ta płyta. Ciężko mi nazwać muzykę na „Hope” black metalem, zresztą uważam, że ten termin jest dziś mocno nadużywany. Jak zawsze, wypuściliśmy na świat mieszankę gatunkową, którą określą ludzie mądrzejsi od nas. Jako zespół gramy bardziej sercem niż głową, nie umiemy udawać kogoś kim nie jesteśmy. Taki właśnie jest „Hope” – to muzyka czystych emocji – zdradza Static, lider Mord’A’Stigmata.

Lista utworów:

1. Hope
2. The Tomb from Fear and Doubt
3. To Keep the Blood
4. In Less Than No Time

Okładka:

Mord'a'stigmata

 

Udostępnij to

O autorze

Joanna Chojnacka (Choinek)

Mam uszy szeroko otwarte. Jednak mimo częstego grzebania w różnych gatunkach muzycznych moje ulubione dźwięki oscylują wokół muzyki ekstremalnej. Nie wychodzę z domu bez książki i słuchawek, a wolny czas spędzam głównie na koncertach.