Mille Petrozza (Kreator): "Mam dwa kawałki"

0

W ostatnim wywiadzie dla Metal Master Kingdom wokalista i gitarzysta Mille Petrozza zdradził, że Kreator pracuje nad dwoma nowymi kawałkami, które znajdą się na następcy „Phantom Antichrist”. Frontman powiedział także co jest powodem ponad dwuletnich oczekiwań na kolejny, 14. już krążek zespołu. Najciekawsze fragmenty rozmowy tłumaczymy poniżej.

Mille Petrozza o postępie prac nad 14. albumem studyjnym Kreatora:

Mam dwa kawałki. W sumie to nie jestem do końca pewien aranżacji drugiego utworu, więc powiedziałbym, że mamy jeden i pół wałka. Ale dwa pomysły na kawałki. Jeden z nich jest praktycznie skończony, praktycznie gotowy i bardzo brutalny.

Myślę, że kolejny album będzie po prostu… nie wiem jeszcze jaki dokładnie będzie. Ale mam nadzieję, że będzie taka mocny jak „Phantom Antichrist”.

Im dłużej nasza kapela istnieje, wym bardziej czujemy, że jesteśmy w stanie stworzyć coś, co przetrwa. I jeżeli teraz tworzymy jakieś kawałki, to muszą one wytrwać przynajmniej przez dekadę, bo wciąż jesteśmy w trasie i jesteśmy na nie skazani. Dlatego utwory takie jak ‚Hordes of Chaos’ i ‚Enemy of God’ zawsze się znajdują na setlistach. I mam nadzieję, że uda nam się jeszcze napisać coś w tym stylu. I to jest to na czym się skupiamy. Im więcej na danym albumie kawałków o takiej jakości , tym lepszym staje się sam krążek.

Mam już pewną koncepcję na tę płytę, pomysły na teksty – to o czym będą opowiadały – i muszę przysiąść z zespołem i im to wytłumaczyć. Musimy wejść do próbowni, bo jesteśmy w tej kwestii bardzo old-schoolowi jeżeli o to chodzi; nie wysyłamy sobie wzajemnie nagrań i nie robimy prób przez Skype’a.

O tym dlaczego fani tak długo muszą czekać na następcę albumu „Phantom Antichrist”:

Przed tym [trasą po Ameryce Północnej z Arch Enemy – przyp. red.] byłem w trybie do pisania albumu i wtedy właśnie musieliśmy wyruszyć w trasę. Uwielbiam być w trasie – i nie zrozumcie mnie źle – ale nie jestem tym typem jak wielu muzyków których znam, potrafiących trzasnąć album pomiędzy dwiema trasami. Piszą materiał w tydzień, wpadają do studia i wypuszczają płytę miesiąc później. Ja taki nie jestem.

Potrzebuję co najmniej roku, by znaleźć właściwe słowa i przemyśleć kolejny krok, który powinien wykonać zespół. I myślę, że to jest bardzo istotna sprawa. Jeżeli nie stworzymy tak dobrego krążka jak „Phantom Antichrist” to go po prostu nie wydamy. Musimy go odbierać w podobny sposób i musi sprawiać tak silnego o ile nie silniejszego, więc póki tego nie osiągniemy, nie będzie kolejnego albumu Kreatora.

Całą wypowiedź Millego możecie zobaczyć poniżej.

Mille Petrozza (Kreator): "Mam dwa kawałki"

 

www.youtube.com/watch?v=m5ptD9ICB8Q

Udostępnij to

O autorze

materonin

Sierżant rezerwy, spawacz i wokalisto-basista kapeli Heat Affected Zone. Jestem wyznawcą Dio oraz zwolennikiem grania, słuchania, podnoszenia i picia ciężkich rzeczy. Żeruję w mosh pitcie i wciągam kofeinę. "Second sun is rising to eclipse the first" STAY HEAVY! \m/