Kirk Hammett: „Nowy materiał Metalliki jest bardziej progresywny”

0

Gitarzysta Metalliki w wywiadzie dla radia SiriusXM wypowiedział się na temat nadchodzącego albumu Metalliki.

Chciałbym powiedzieć, że część materiału jest podobna do ‚Lords Of Summer’, które jest całkiem przystępne, ponieważ myślę że ma jeden z bardziej przystępnych riffów i naprawdę fajną melodię. Dużo pozostałego materiału jest trochę bardziej progresywna – nieco w stylu „Death Magnetic”.

Chciałbym powiedzieć, że będzie to naprawdę cholernie wpadający w ucho materiał i jestem podekscytowany tym, w jaki sposób on brzmi. Jeśli mógłbym to do czegokolwiek porównać, to może mogłoby to być trochę podobne do sposobu podejścia, jaki obraliśmy przy „…And Justice For All”, ale materiał nie brzmi jak ten album. Nie ma takiego brzmienia jakie miało „…And Justice”, a które uważałem że było wyjątkowo w tamtym czasie.

<> at SiriusXM Studios on April 14, 2015 in New York City.

Hammett o brzmieniu „…And Justice For All”:

Słucham dużo metalowych kapel i jest kilka zespołów które naprawdę lubią brzmienie „…And Justice For All” i dążą do niego. Fajnie, mam na myśli to, że oni faktycznie robią to lepiej, niż my to zrobiliśmy, bo możesz usłyszeć bas.

Kirk mówił również o inspiracjach i motywacji przy nagrywaniu nowego albumu Metalliki:

Zawsze wracam do rzeczy, które wpłynęły na mnie kiedy byłem młodszy, kiedy zaczynałem, bo ten materiał jest wciąż inspirujący. Lubię wiedzieć co dzieje się wokół. (…) To naprawdę zwykła prawa. Włączam radio i zaczynam skakać po stacjach. Jeśli usłyszę muzykę, która uważam że jest szczególnie interesująca, posłucham tego i może złapię coś o czym pomyślę ‚Łał! To jest całkiem dobra melodia. Może powinienem dodać to do mojej solówki”. To mógłby być każdy rodzaj muzyki – rock, heavy metal, reggae… cokolwiek. Będę tak robić, a być może będzie to punkt wyjścia dla mnie, aby stworzyć coś innego.

Udostępnij to

O autorze

ogo

Jak mawiał Fryderyk Nietzsche "Życie bez muzyki byłoby pomyłką". W poznawaniu muzyki kieruję się zasadą - nie ograniczaj się. Szczególne miejsce w moim sercu jest zarezerwowane dla Metalliki i Anathemy, a definicją szczęścia są dla mnie ich koncerty. "Drink, fuck & 666" ~ Brüdny Skürwiel