Kirk Hammet (Metallica) o nowym krążku „Robimy co możemy”

1

Podczas festiwalu Rock In Rio, 9 maja, Carlota z radia KOMP 92.3 FM  przeprowadziła wywiad z gitarzystą Metalliki, Kirkiem Hammettem. Nie obyło się bez pytania nieudatnnie nadchodzący nowy album zespołu. Prezentujemy wybrane fragmenty rozmowy, a poniżej znajdziecie nagranie całego wywiadu, które dopiero teraz zostało opublikowane na YouTube.

Pytany o od dawna wyczekiwanego następce wydanego w 2008 roku krążka „Death Magnetic” Kirk powiedział:

Oramy ten temat i codziennie nad nim pracujemy, właściwie to przymierzamy się by nagrać część materiału. Jesteśmy jednak ciągle na wczesnym etapie. Kawałki, nad którymi pracujemy mogą albo nie znaleźć się na albumie. To jedna z tych rzeczy, kiedy po prostu próbujesz negocjować materiał i dojść do tego jak najlepiej iść na przód. Obecnie w takim miejscu się znajdujemy.

Gitarzysta Metalliki mówił także o wolności jaką ma zespół w nagrywaniu muzyki dzięki temu, że nie jest związany żadnym harmonogramem:

Tak i nikt inny nie ma niczego do powiedzenia w tym temacie. Wszyscy mamy rodziny, pracę w zespole i inne rzeczy w naszym życiu. Jest nam po prostu zbyt trudno zaplanować spotkanie i we czwórkę zebrać się w jednym pokoju. I nie jest to dlatego, że nie chcemy być razem w pokoju – chcemy razem grać muzykę – po prostu są inne czynniki, które nad odciągają od tego. Robimy co możemy. Staramy się wypracować jakiś grafik by być w jednym miejscu w tym samym czasie. 

Udostępnij to

O autorze

potworzbagien

Co tu dużo mówić, kocham muzykę. Od Mety przez Rudego po System i Mansona. Uwielbiam odnajdywać perełki wśród młodych zespołów takich jak Avatar czy Reignwolf, wielką miłością pałam również do naszych rodzimych Kabanosów. Zaraz będzie ciemno!