James Hetfield: Muzyka to moja terapia

0

Niemiecki magazyn Bild przeprowadził wywiad z liderem Metalliki, w którym James Hetfield przyznał, że muzyka nadal jest dla niego ucieczką przed problemami. Całą rozmowę z muzykiem możecie obejrzeć poniżej.

James zapytany o motywacje zespołu do nagrywania nowego materiału i ruszania w kolejne trasy, odpowiedział:

Metallica to cztery osoby z zupełnie innymi podejściami do życia, wyznającymi zupełnie inne filozofie – różnimy się wszystkim. Mamy swoje rodziny, całkiem osobne życia, ale kiedy spotykamy się razem, to czujemy, jak ważna jest Metallica – nie tylko dla nas ale i dla innych ludzi. Musimy o to dbać. Dbanie o zespół to to, co musimy robić. Jeśli ktoś czuje się chwilowo mało produktywny, brak mu inspiracji, wtedy pozostali trzej z nas się wszystkim zajmują, a wena w końcu i tak wraca. Jesteśmy jak rodzina. Dzielimy radości, smutki, wszystko. Wszystkie emocje są dość brutalne. Napięcie, miłość, nienawiść i te wszystkie rzeczy. Tak, jesteśmy jak bracia.

Z kolei w temacie dotyczącym tekstów na nowym albumie Metalliki „Hardwired… To Self-Destruct” muzyk wyznał:

Są chwile, kiedy jestem naprawdę szczęśliwy, ale są też takie, w których nie jestem. Myślę, że przez większość czasu jestem po prostu zwykłym człowiekiem. Muzyka to moja terapia. Kiedy mogę napisać tekst, to wszystkie demony z mojej głowy przelewam na papier, a ludzie potem to czytają i mówią: „Wow! Rozumiem cię.”. To sprawia, że czuję się lepiej. Staram się czuć dobrze przez większość czasu. Powiedziałbym, że większość tego albumu to cyniczne spojrzenie na świat. Myślisz, że kim ty jesteś? Żyjąc na tej planecie tylko przez chwilę, myślisz, że masz jakąś kontrolę nad światem, nad ziemią? To bardzo pesymistyczne spojrzenie na rzeczywistość. Zawsze zaczynam pisać pesymistyczne rzeczy, a potem jakoś udaje mi się skończyć z optymizmem (śmiech).

Udostępnij to

O autorze

Joanna Chojnacka (Choinek)

Mam uszy szeroko otwarte. Jednak mimo częstego grzebania w różnych gatunkach muzycznych moje ulubione dźwięki oscylują wokół muzyki ekstremalnej. Nie wychodzę z domu bez książki i słuchawek, a wolny czas spędzam głównie na koncertach.