Metallica zagrała pierwszy akustyczny koncert na Bridge School Benefit

0

W Shoreline Amphitheatre w Kalifornii odbył się pierwszy koncert Metalliki w ramach akustycznego Bridge School Benefit. Jest to coroczna impreza organizowana na rzecz szkoły dla dzieci dotkniętych porażeniem mózgowym. Bridge School założył Neil Young wraz ze swoją żoną Pegi.

W tym roku na afiszu, obok takich nazw jak Neil Young, Roger Waters, Dave Matthews czy Willie Nelson znalazła się także Metallica. Jest to trzeci raz, gdy grupa pojawia się na festiwalu. Wcześniej miało to miejsce w 1997 i 2007 roku.

W tym roku koncert, z racji tego, że jest akustyczny i ma luźniejszą formę, także obfitował w wiele niespodzianek. Metallica zaczęła od coverów – „Whiskey in the Jar” z repertuaru Thin Lizzy oraz „When a Blind Man Cries” Deep Purple z nie tak dawnego tribute albumu. Następnie dwa niespodziewane utwory, „Hero of the Day” zagrane pierwszy raz od 1999 roku oraz „Bleeding Me”. Kolejny był „Clampdown” – cover legendy punka The Clash po raz pierwszy wykonany na żywo.

Po nim Metallica przeszła do przearanżowanej, powolnej wersji „Enter Sandman”, kawałka z nowej płyty – „Hardwired” oraz „Seek and Destroy”. Na koniec do muzyków dołączył Neil Young, z którym spontanicznie wykonali jeden z jego klasycznych kawałków, „Mr. Soul”, z 1967 roku. Neil „przeciągnął” w tym kawałku Hammetta, zachęcając go do grania solówek.

Dziś kolejny koncert Metalliki, na którym, miejmy nadzieję, usłyszymy jeszcze więcej rarytasów. Relacja już jutro.

Udostępnij to

O autorze

Michał Dudek

Gdy w wieku 11 lat poznał "Nevermind" Nirvany, nic nigdy nie było już takie samo. Od tamtej pory pozostaje niezmiennie wierny swojej jedynej prawdziwej miłości - muzyce rockowej. Od 16 lat jeździ na koncerty, kolekcjonuje płyty, potrafi wymienić chronologicznie wszystkich członków The Fall. Zapatrzony w największych, ich wzorem pragnie rozsiewać... dobrą rockową nowinę!