Vinnie Paul (Hellyeah, ex-Pantera) o ‚Hardwired’: „Nowy kawałek Metalliki naprawdę miażdży”

0

Meksykański portal AlterEgoMedia.TV przeprowadził wywiad z Vinniem Paulem (Hellyeah, ex-Pantera). Muzyk zapytany o to czego właśnie słucha, przytoczył przykłady nowych kawałków Metalliki i KoRn, którymi jest wprost zachwycony.

W swojej wypowiedzi ocenia także kondycję metalu oraz wyznaje czego oczekuje od muzyki:

Jakiś czas temu usłyszałem nowy utwór Metalliki, on naprawdę miażdży, brzmi po prostu świetnie! Podobnie zresztą nowy KoRn. Wiele kapel wraca teraz do swoich korzeni i myślę, że o to w tym wszystkim chodzi. Wiele współczesnych kapel gra nieco zbyt technicznie, ich materiał w dużej mierze opiera się na obróbce w Pro Tools i innych rzeczach tego typu. Dla mnie to po prostu czasem zbyt wiele – nadmierna prędkość, natłok tego wszystkiego, te kawałki nie mają żadnej wartości, to raczej popis muzyków. Z tego powodu lubię to, co robimy z Hellyeah. To prosta muzyka i wydaje mi się, że wszystkie proporcje są odpowiednio zachowane. O to w tym wszystkim chodzi!

Piąty krążek Hellyeah, „Unden!able”, ukazał się 3 lipca nakładem Eleven Seven Music. Grupa będzie go promowała także podczas koncertu w Polsce, który odbędzie się 31 marca 2017 na warszawskim Torwarze. Kapela Vinniego Paula wspomoże wtedy właśnie wspomnianego KoRna!

Udostępnij to

O autorze

jamic

Wielbiciel muzycznych kontrastów - moje uznanie zyskują kanonady dźwięków, jak i wolne nihilistyczne nowoorleańskie riffy. Tych drugich, szczególnie w wykonaniu takich kapel jak Acid Bath, mógłbym słuchać całymi dniami! Klasyczny i soczysty drive jest tym, co w muzyce cenię najbardziej. Dzięki serwisowi mogę wreszcie dzielić się swoją pasją z innymi.