Robert Trujillo: „Metallica wciąż ma w sobie dużo pasji”

0

Ostatnio basista zespołu odniósł się do dość powszechnego problemu, jakim jest utrata pasji. Często bywa tak, że starsze zespoły po latach gubią radość z grania i mają trudności z pomysłami oraz kreatywnością. Rob Trujillo, w wywiadzie dla KSHE 95, poruszył właśnie ten temat, komentując przy okazji sytuację w jego grupie:

Kochamy to, co robimy i nadal mamy w sobie dużo pasji. Pasja to najważniejsza rzecz. Wiele starszych zespołów traci zapał do pisania utworów. Sam widzisz, że to się często dzieje. Z nami jest zupełnie odwrotnie. Mamy aż za dużo pomysłów. Musimy wszystko skondensować. Czujemy się, jakbyśmy brali instrumenty w ręce i znów byli nastolatkami.

Basista odniósł się także do fizycznego aspektu bycia muzykiem:

Grając w Metallice, narażasz się w pewien sposób na kontuzje, ponieważ sceny są duże. James niedawno miał operację szyi i pleców. Myślę, że Dave Mustaine, Corey ze Slipknota, Tom Araya ze Slayera tak samo. Oni też mieli operacje szyi. Także heavy metal może dać ci nieźle popalić! [Śmiech] Musisz być przygotowany na to!

Opinie na temat pasji Metalliki są podzielone. Niektórzy uważają, że swoje najlepsze lata panowie mają już za sobą, natomiast inni są zachwyceni formą zespołu. Trzymamy jednak Roberta za słowo w kwestii mnogości pomysłów na utwory. Dzięki temu może nie będziemy musieli czekać na następny album kolejnych 8 lat, na co liczy także Kirk Hammett.

Udostępnij to

O autorze

Muzyka od zawsze była niezwykle ważną częścią mojego życia. Kiedy poznałam jej rockowo-metalowy świat, kompletnie przepadłam. Mój gust jest dość zróżnicowany, ale to jednak ten rodzaj muzyki gra mi w duszy i płynie w moich żyłach.