Robert Trujillo apeluje do młodych ludzi: „Twórzcie muzykę!”

0

Ostatnio modne stało się dawanie rad młodym osobom. Jakiś czas temu Scott Ian kierował je do młodych zespołów, a James Hetfield dzielił się sposobem na osiągnięcie sukcesu. Basista Metalliki natomiast apeluje do młodych i, w wywiadzie dla Mitch Lafon, mówi:

W dzisiejszych czasach wierzę, że bardzo ważne jest, aby młodzież sięgała po instrumenty. Weź bas, gitarę, perkusję, cokolwiek i przynieś muzykę na scenę, nagrywaj, pisz, bądź kreatywny. To istotne, ponieważ obecnie można odnieść wrażenie, że muzyka na żywo trochę ucierpiała. Zwłaszcza ta rockowa. Tak jakby czuję, że potrzebujemy młodych ludzi.

Wygląda na to, że basista słowa zamienia w czyny, a rady wciela w życie także prywatnie, ponieważ jego syn również sięgnął po instrument. Nietrudno zgadnąć, że poszedł w ślady ojca i gra na basie. Dodatkowo, 12-letni chłopak może już poszczycić się doświadczeniem, jakim dysponuje mało który nastolatek, w którym zawiera się chociażby asystowanie Kornowi. Dumny ojciec w dalszej części wywiadu chwali syna i wskazuje, że jest on inspiracją dla młodych ludzi.

Udostępnij to

O autorze

Muzyka od zawsze była niezwykle ważną częścią mojego życia. Kiedy poznałam jej rockowo-metalowy świat, kompletnie przepadłam. Mój gust jest dość zróżnicowany, ale to jednak ten rodzaj muzyki gra mi w duszy i płynie w moich żyłach.