Metallica oczyszczona z zarzutów o plagiat

0
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

W ciągu ostatnich dni zagraniczne media szeroko rozpisywały się o rzekomym pozwie wytoczonym przez death metalowy Incubus (nie mylić z rockową grupą o tej samej nazwie) przeciwko Metallice. W liście skierowanym do czterech jeźdźców członkowie Incubus mieli oskarżyć ich o kradzież riffów z utworu ‚Hunger For Power’, które występują w ‚Moth Into Flame’. 

Autor listu podawał się za członka Brutal Records – Micheala Howarda. Całą sprawą zainteresował się Incubus (obecnie Opprobrium), który wydał oświadczenie:

Krążyły pogłoski, jakoby pewna osoba z naszego obozu twierdziła, że Metallica skopiowała jeden z naszych utworów i wysłała w tej sprawie oskarżający list.

Chcemy przekazać wszystkim fanom Opprobrium i Metalliki, że nigdy nie wysłaliśmy takiego listu. Nie mamy z tym nic wspólnego. Uwielbiamy Metallikę i jesteśmy ich fanami.

Nie rozumiemy dlaczego ta wiadomość w ogóle się ukazała. Kochamy Metallikę i nigdy byśmy im takiego czegoś nie zrobili.

Ta osoba twierdzi, że posiada prawa do utworu ‚Hunger For Power’, ale to nieprawda. My posiadamy wszystkie prawa do naszych utworów. Ta nieznana nam osoba kłamie za naszymi plecami. Jesteśmy tym bardzo zaskoczeni i zasmuceni. Nie wspieramy tego w żaden sposób. Dziękujemy wszystkim fanom i prosimy, abyście pamiętali, że ta jednostka robi to jedynie w swoim imieniu i Opprobrium nie ma z tym nic wspólnego. To bardzo smutny dzień dla naszego zespołu.

Mamy nadzieję, że w przyszłości nie pojawi się więcej takich nieprawdziwych, obciążających wiadomości.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
Udostępnij to

O autorze

Jestem na tym pięknym etapie, kiedy każdego dnia poznaję coś nowego, co ubarwia moje życie. Z zamiłowaniem do klasycznego heavy metalu stopniowo poszerzam swoje horyzonty.