Lars Ulrich: „Rozmawialiśmy o ustanowieniu Lady Gagi stałym członkiem zespołu”

0

Występ Lady Gagi z Metalliką budził przez ostatnie kilka dni spore kontrowersje. Wierni fani mistrzów metalowego grania w pewnym sensie zwątpili w zamierzenia zespołu, natomiast niepowstrzymani przeciwnicy grupy znaleźli kolejny argument do wylania na głowy muzyków wiadra pomyj. O ile w kontekście muzyki metalowej trudno skomentować takie wydarzenie pozytywnie, o tyle trzeba powiedzieć, że gwiazdka popu ani na chwilę nie uczyniła występu gorszym, a wręcz okazała się zupełnym kołem ratunkowym do zaistniałej na scenie sytuacji, przynajmniej przez kilka początkowych minut, nim James uporał się z feralnym mikrofonem. Jeszcze wczoraj pojawiły się pierwsze informacje pochodzące z wnętrza Metalliki, które doniosły, że grupa prowadziła aktywne rozmowy na temat rzekomego włączenia Lady Gagi do stałego składu zespołu... Niniejszą kwestię, poruszył Lars Ulrich w wywiadzie dla Acces Hollywood, dzień przed występem na Grammy:

To będzie pełne energii. Kiedy wczoraj skończyliśmy nasze próby, mój manager przyszedł i powiedział: ‚To może być najcięższy utwór, jaki był kiedykolwiek zagrany na Grammy’ – cięższy od wszystkich zeszłych czterech razów z pięciu, kiedy była tam Metallica. Jesteśmy bardzo podekscytowani, że Ken [Ken Ehrlich- Grammy Awards Producerdał nam wolną kartę, żeby grać coraz ciężej za każdym razem. Mamy teraz nowego wokalistę — no dobra, nowego współpracującego wokalistę, to lepszy sposób na mówienie tego — więc rozmawialiśmy wcześniej, żeby może ustanowić ją stałym członkiem Metalliki.

Całego wywiadu, można posłuchać poniżej. Warto zwrócić uwagę na ciekawą reakcję żony Larsa.

Trzeba przyznać, że nie tylko Lars Ulrich jest zafascynowany gwiazdką popu w kontekście współpracy z Lady Gagą. Swojego zdumienia nie ukrywają również gitarzysta Kirk Hammett i basista Robert Trujillo. Oto w jaki sposób wypowiada się Kirk:

Wiecie jak Grammy bardzo lubi mieć do czynienia z różnymi duetami. Kiedy więc zostało zasugerowane, że zrobi to Lady Gaga, pomyśleliśmy, ‚To interesujące…’ Kiedy jednak przyszła faktycznie z nami pracować nad utworem zeszłej nocy, wyszło naprawdę bardzo, bardzo, bardzo dobrze. Mam na myśli, że była bardzo otwarta i chętna do pracy z wieloma różnymi aranżacjami w celu sprawdzenia, która najlepiej pasuje do utworu. To było dobre. Była naprawdę znakomita w pracy z nami.

Całości, wraz z wypowiedzą Roba, można posłuchać poniżej:

Udostępnij to

O autorze

Muzyka to jedna z moich największych pasji, która pozwala mi czerpać z życia niesamowitą radość. Uwielbiam dzielić się swoim przeżywaniem muzyki, zarówno w postaci pisemnej, jak i werbalnej, niekiedy jednak też zupełnym milczeniem. W muzyce najbardziej doceniam rock, metal, punk i grunge. Na prośbę o wymienienie ulubionego zespołu, wymieniam przynajmniej kilkanaście. Co więcej: audiofil, kolekcjoner i koneser muzyki: płyt CD/DVD/Vinyli, student informatyki, wielbiciel rowerów szosowych. Jimmy Page: "Muzyka to najlepszy język do poruszenia serc ludzi na całym świecie." Ludwik Van Beethoven: "Muzyka powinna zapalać płomień w sercu mężczyzny, i napełniać łzami oczy kobiety."