Lars Ulrich o setlistach Metalliki

0

Kilka dni temu perkusista mówił o tatuażach, teraz przyszedł czas na setlisty. Koncerty zespołu to z pewnością wielkie wydarzenia dla każdego fana. Wielu z nich czeka z niecierpliwością na dobór utworów na dany występ. Właśnie o tych wyborach mówił ostatnio Lars w wywiadzie z  Rolling Stone:

W 2014 r. stworzyliśmy na trasie projekt „Metallica by Request”, dzięki któremu fani mogli zagłosować i wybierać setlisty na koncertach. Ciekawą rzeczą jest fakt, że każdego wieczoru tej trasy, czyli przez jakieś 30, 40 występów, ‚Master of Puppets’ zawsze zdobywał największą ilość głosów. Zrobiliśmy to w jawny sposób. Ludzie mogli zobaczyć liczby głosów i ‚Master of Puppets’ był numerem jeden podczas każdego gigu. Później było ‚Fade to Black’, ‚Enter Sandman’ oraz ‚One’.

Projekt „Metallica by Request” pokazał, że mimo możliwości wyboru każdego utworu w dorobku zespołu, większość fanów i tak najbardziej chciała usłyszeć największe hity i klasyki.

Udostępnij to

O autorze

Muzyka od zawsze była niezwykle ważną częścią mojego życia. Kiedy poznałam jej rockowo-metalowy świat, kompletnie przepadłam. Mój gust jest dość zróżnicowany, ale to jednak ten rodzaj muzyki gra mi w duszy i płynie w moich żyłach.