Lars Ulrich (Metallica) o filmie „Montage of Heck”: „To kawał dobrej, filmowej roboty”

0

W niedawnym wywiadzie dla „Sixx Sense With Nikki Sixx” Lars Ulrich wypowiadał się na temat najnowszego dokumentu o frontmanie Nirvany, Kurcie Cobainie. Perkusista Metalliki stwierdził m.in, że obraz to „kawał dobrej roboty”. Słowa Larsa tłumaczymy poniżej:

Uważam, że to kawał dobrej, filmowej roboty. Myślę, że ten obraz jest wyjątkowy. Nigdy nie widziałem czegoś takiego. Bardzo podobała mi się ta bliskość Kurta, ale było to też dla mnie momentami problematyczne, bo kradło to trochę z jego aury tajemniczości. Czasami siedziałem i myślałem sobie: „Czy naprawdę muszę widzieć Kurta Cobaina w wannie?”

Muzyk Metalliki kontynuuje:

Ten dokument, jako film, jest fantastyczny, oryginalny i to kawał dobrego robienia filmów. Sądzę też, że jest bardzo odważny i śmiały. Przyklaskiwałem temu, że jest on tworzony. Ale jako fan Cobaina i Nirvany, czasami czułem się zbyt blisko, widziałem zbyt dużo. Rozumiecie, o co mi chodzi?

Jeśli następnym razem usłyszę ,Come As You Are’ czy jeden z tych kawałków, będę myślał o Kurcie, który siedzi w wannie albo się goli lub przypomni mi się ta scena z końca, w której trzyma Frances (swoją córkę – przyp. red.) na rękach.

Lars dodał też, że widział film dosłownie kilka dni temu i nie był jeszcze w stanie wyrobić sobie ostatecznej opinii na jego temat:

Wciąż składam to do kupy. Chciałbym obejrzeć go jeszcze raz.

Całą rozmowę możecie obejrzeć poniżej:

Udostępnij to

O autorze

Rafał Stempień

Headbang motherfucker.