Lars Ulrich (Metallica): „Mamy nadzieję dokończyć nowy album wiosną”

0

Rolling Stone przeprowadziło niedawno rozmowę z Larsem Ulrichem. Perkusista Metalliki został zapytany o plany zespołu na rok 2016 i oczywiście o następcę wydanego w 2008 roku albumu „Death Magnetic”. Muzyk odparł:

Myślę, że będzie to dla nas pracowity rok, przynajmniej jego druga połowa. Oczywiście musimy teraz skończyć nową płytę. Na szczęście jesteśmy już całkiem daleko. Mamy nadzieję dokończyć ją wiosną. Będziemy się też przygotowywać do grania koncertów i znów robić wszystkie te fajne rzeczy.

Lars zdradził, że zespół spędził około dziewięciu miesięcy, pracując nad muzyką na nowy krążek.

Obecnie siedzimy i nagrywamy. To świetny kawał muzyki. Świetnie wypada, gdy gramy go szybciej, potem wolnej, pół tonu niżej, sprawdzając wszystkie warianty. Jest 75 różnych sposobów na zagranie czegoś, co czasami doprowadza cię do szaleństwa.

Można z jednej strony powiedzieć, że Lars już nie raz mówił jedną rzecz, po czym zmieniał zdanie po kilku dniach, jednak mimo tego nie trudno ukryć lekkiej ekscytacji słowami perkusisty. Przypominamy, że Metallica jest w tym roku ambasadorem Record Store Day, dzięki czemu doczekamy się wydania zapisu koncertu z Paryża w 2003 roku. Niedawno przeżywaliśmy też 30. rocznicę ukazania się przełomowego „Master Of Puppets”, z okazji której opublikowaliśmy na naszej stronie artykuł zawierający nieznane – lub mało popularne – fakty dotyczące tego albumu. Przeczytacie go tutaj.

Udostępnij to

O autorze

Rafał Stempień

Headbang motherfucker.