Kirk Hammett: „Przyszłość wygląda bardzo niepewnie”

0

W ostatnim wywiadzie dla Rough Trade gitarzysta Metalliki wypowiedział się na temat czasów, w jakich żyjemy. Według Kirka mrok niepewności ma swoje odzwierciedlenie w muzyce, która jest coraz bardziej brutalna.

Z tego co widzę, heavy metal i ogólnie muzyka zawsze była lustrem ludzkich uczuć, emocji. Odbijała nasze losy, sytuacje, z jakimi przyszło się nam mierzyć. Gdy muzyka była naprawdę radosna, to takie właśnie były te czasy. Zdecydowanie najlepsze. A gdy przyszło nam się zmagać z wielkim gniewem, to muzyka była nim przepełniona. Jaki kształt przybierze w przyszłości? Tego nie wiem, ale widzę wielu złych, pozbawionych praw ludzi, którzy są przepełnieni frustracją, która kiedyś musi z nich wyjść. Mam nadzieję, że w pokojowy sposób.

Słuchanie i granie heavy metalu naprawdę pomaga wyzbyć się złych emocji. To pewien krąg. Muzyka pomaga osobie, która ją tworzy, następnie ona wykonując ją pomagają innym, co także pomaga twórcom.

Wygląda na to, że przyszłość jest bardzo nieprzewidywalna. Bardziej niż kiedykolwiek w moim życiu. Ciekawe, co ludzie wybiorą. Czy wciąż będą przyklejeni do swoich komputerów wylewając w sieci swoje frustracje, czy obudzą się z amoku i zrozumieją, co się dzieje. Jesteśmy dzieleni i poróżniani w bardzo sprytny sposób.

Udostępnij to

O autorze

Jestem na tym pięknym etapie, kiedy każdego dnia poznaję coś nowego, co ubarwia moje życie. Z zamiłowaniem do klasycznego heavy metalu stopniowo poszerzam swoje horyzonty.