Kirk Hammett opowiada o dowcipach, jakie zespół robił swoim supportom

4

Okazuje się, że jeden z najpopularniejszych metalowych zespół na świecie składa się z niezłych jajcarzy. W jednym z ostatnich wywiadów gitarzysta wspominał o sytuacjach, kiedy Metallica robiła małe psikusy grupom, które otwierały jej koncert. Powiedział 98.5 The Sports Hub:

Niejako naszą tradycją było robienie pewnego rodzaju otrzęsin naszym supportom. Zrobiliśmy trochę złych rzeczy zespołom, takim jak The Cult, Queensrÿche czy Metal Church. Później traktowaliśmy ich już trochę lepiej. Żartowaliśmy sobie z nich. Pewnego razu w 1989 r. zrobiliśmy taki dowcip Queensrÿche. Miało to miejsce na trasie „…And Justice for All”. To był ich ostatni występ. W czasie wielkiego hitu – ballady ‚Silent Lucidity’ – zaprosiliśmy na scenę kilku striptizerów, którzy stali za członami grupy. Kiedy zaczęli grać, kazaliśmy osobie od świateł oświetlić właśnie tych striptizerów. Tak więc oglądaliśmy, światła zostały włączone, a publika zareagowała w bardzo, bardzo pozytywny sposób. A ponieważ oni w niczym się nie zorientowali, to pomyśleli zwyczajnie, że ten utwór musi być tutaj naprawdę popularny. Tylko nie wiedzieli, że tuż za nimi szaleje właśnie sześciu striptizerów. To było zabawne! Pamiętam, że śmiałem się tak bardzo, że łzy spływały mi po twarzy.

Członkowie Metalliki musieli mieć niezły ubaw. Pytanie tylko, czy taki sam ubaw miały zespoły, których dotyczyły dowcipy.

Udostępnij to

O autorze

Muzyka od zawsze była niezwykle ważną częścią mojego życia. Kiedy poznałam jej rockowo-metalowy świat, kompletnie przepadłam. Mój gust jest dość zróżnicowany, ale to jednak ten rodzaj muzyki gra mi w duszy i płynie w moich żyłach.

 • MrAntichrist12

  Hammetowi sie cos we wspomnieniach pomieszalo. Silent Lucidity pochodzi z plyty Empire wydanej w 1990tym roku a koncert o ktorym mowa odbyl sie w 1989tym wiec nie ma mowy by ten utwor wtedy byl grany.

  • thewildhoney82

   A dlaczego nie? Zespoły często na koncertach „ogrywają” kawałki z nadchodzącej płyty. Na tegorocznej Metalmanii Samael też nie zagrał „Angel of wrath” i „Rite of renewal” tylko dlatego, że płyta na której utwory się znajdą jeszcze się nie ukazała?

  • MrAntichrist12

   Rzucilem okiem na setlist fm i w 89tym Queensryche gralo tylko material od debiutanckiej EPki do owczesnej nowosci Operation:Mindcrime.

  • thewildhoney82

   No to się Hammetowi pochrzaniło. Ale jakbyś zagrał tyle koncertów co on, to też miałbyś prawo machnąć się w roczniku 😉 Zwłaszcza, że mowa o czymś co działo się blisko 30 lat temu.