Kirk Hammett o kolejnym albumie: „Byłoby fajnie, gdyby wydanie następnej płyty trwało krócej niż 8 lat”

3

Metallica w zeszłym roku wydała po 8 latach nowe wydawnictwo zatytułowane „Hardwired…To Self-Destruct”. Teraz zespół jest w trakcie koncertowej trasy promującej płytę, podczas której 28 kwietnia 2018 roku odwiedzi również Polskę. Mimo tego niektórzy dopytują już o kolejny album. W wywiadzie dla 105.7 the Point Kirk Hammett nawiązał do tych pytań:

Byłoby miło (gdyby wydanie następnej płyty trwało krócej niż 8 lat). Wcześniej nie robiliśmy tak długich przerw. Byłoby fajnie, gdyby nie trwało to tak długo. W ostatnim okresie pomiędzy albumami byliśmy intensywnie koncertującym zespołem, a do tego dochodziło jeszcze sporo innych rzeczy. Podobnie było w przypadku „S&M”. Nagle graliśmy z orkiestrą, co było czymś zupełne innym. Więc jeśli zrobilibyśmy coś zbliżonego, byłoby świetnie, ale to jest naprawdę duża maszyna, zajmuje bardzo dużo czasu i kosztuje sporo wysiłku.

Najnowszy album został świetnie przyjęty przez fanów i z pewnością rozbudził apetyt na nowe wydawnictwa. Odbiór zaskoczył samych muzyków, którzy nie raz podkreślali, że się tego nie spodziewali. 

Udostępnij to

O autorze

Muzyka od zawsze była niezwykle ważną częścią mojego życia. Kiedy poznałam jej rockowo-metalowy świat, kompletnie przepadłam. Mój gust jest dość zróżnicowany, ale to jednak ten rodzaj muzyki gra mi w duszy i płynie w moich żyłach.

 • Didymos

  No kurde raczej, że byłoby dobrze, gdyby nagrywanie kolejnego krążka nie trwało kolejnych LAT… Ale szczerze? To myślę, że będzie podobnie i produkcja kolejnej płyty znów pochłonie lata i usłyszymy coś MOŻE po 2020 roku. O ile w ogóle…

  • Piotr Wasilewski

   A kogo to obchodzi 😀

 • Art:)

  myślę że rok koncertowania, miesiąc urlopu jak w każdej innej pracy i praca w studio nad kolejnym materiałem. A jeżeli człowiek jest wypalony i nie ma parcia, to lepiej zająć się ogródkiem w domu i przejść na emeryturę. Przecież gdy powstanie nowy album za 8 lat oni bedą po 60 :))