Kirk Hammett o kolejnym albumie: „Byłoby fajnie, gdyby wydanie następnej płyty trwało krócej niż 8 lat”

3
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Metallica w zeszłym roku wydała po 8 latach nowe wydawnictwo zatytułowane „Hardwired…To Self-Destruct”. Teraz zespół jest w trakcie koncertowej trasy promującej płytę, podczas której 28 kwietnia 2018 roku odwiedzi również Polskę. Mimo tego niektórzy dopytują już o kolejny album. W wywiadzie dla 105.7 the Point Kirk Hammett nawiązał do tych pytań:

Byłoby miło (gdyby wydanie następnej płyty trwało krócej niż 8 lat). Wcześniej nie robiliśmy tak długich przerw. Byłoby fajnie, gdyby nie trwało to tak długo. W ostatnim okresie pomiędzy albumami byliśmy intensywnie koncertującym zespołem, a do tego dochodziło jeszcze sporo innych rzeczy. Podobnie było w przypadku „S&M”. Nagle graliśmy z orkiestrą, co było czymś zupełne innym. Więc jeśli zrobilibyśmy coś zbliżonego, byłoby świetnie, ale to jest naprawdę duża maszyna, zajmuje bardzo dużo czasu i kosztuje sporo wysiłku.

Najnowszy album został świetnie przyjęty przez fanów i z pewnością rozbudził apetyt na nowe wydawnictwa. Odbiór zaskoczył samych muzyków, którzy nie raz podkreślali, że się tego nie spodziewali. 

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
Udostępnij to

O autorze

Muzyka od zawsze była niezwykle ważną częścią mojego życia. Kiedy poznałam jej rockowo-metalowy świat, kompletnie przepadłam. Mój gust jest dość zróżnicowany, ale to jednak ten rodzaj muzyki gra mi w duszy i płynie w moich żyłach.

 • Didymos

  No kurde raczej, że byłoby dobrze, gdyby nagrywanie kolejnego krążka nie trwało kolejnych LAT… Ale szczerze? To myślę, że będzie podobnie i produkcja kolejnej płyty znów pochłonie lata i usłyszymy coś MOŻE po 2020 roku. O ile w ogóle…

  • Piotr Wasilewski

   A kogo to obchodzi 😀

 • Art:)

  myślę że rok koncertowania, miesiąc urlopu jak w każdej innej pracy i praca w studio nad kolejnym materiałem. A jeżeli człowiek jest wypalony i nie ma parcia, to lepiej zająć się ogródkiem w domu i przejść na emeryturę. Przecież gdy powstanie nowy album za 8 lat oni bedą po 60 :))