Kirk Hammett: „Lulu to jeden z najważniejszych albumów, w jakie byłem zaangażowany”

0

Ta płyta podzieliła wielu fanów Metalliki. Współpraca z Lou Reedem przyniosła zespołowi więcej strat niż korzyści. Jednak sami muzycy wciąż bronią swojej decyzji. O wydanym ponad 5 lat temu „Lulu” w wywiadzie z HumoNegro.com mówił Kirk Hammett:

Myślę, że to jedna z najlepszych rzeczy, jakie zrobiłem w życiu. Jasne, możesz nazwać go albumem Metalliki, ale to nie do końca prawda. Myślę, że właśnie dlatego ta płyta jest niezrozumiana. Ludzie myśleli, że dostaną heavy metalowe utwory z udziałem Lou Reeda, ale tak nie mogło być, bo zależało nam na ścisłej współpracy. Nasze dwa muzyczne światy się połączyły i stworzyliśmy coś wyjątkowego i świeżego. Myślę, że to wielki sukces. Uwielbiam ten album i wciąż go słucham. Tęsknię za Lou. Żałuję, że nie ma go już z nami. Ale z perspektywy czasu stwierdzam, że to jedna z najważniejszych płyt.

Udostępnij to

O autorze

Jestem na tym pięknym etapie, kiedy każdego dnia poznaję coś nowego, co ubarwia moje życie. Z zamiłowaniem do klasycznego heavy metalu stopniowo poszerzam swoje horyzonty.