James Hetfield o ulubionych zespołach spoza „Wielkiej Czwórki”

0
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Zdecydowanie nie wszyscy zgadzają się co do składu tzw. „Wielkiej Czwórki”. Ile ludzi, tyle też może być opinii. Mimo to wiele osób nadal czeka i liczy na wspólny koncert zespołów wchodzących w jej skład. Do tej grupy zalicza się także Kirk Hammett. Tym razem jednak wokalista Metalliki został zapytany o ulubione zespoły spoza „Wielkiej Czwórki”. W wywiadzie dla Elliotta Fullama z Little Punk People powiedział:

O mój Boże! Mam tego tony. Na pewno Exodus. Dorastaliśmy razem z tymi chłopakami w San Francisco. Oh, no i ukradliśmy ich gitarzystę. [Śmiech] Ale tak, uważam, że są świetni. Na pewno też Testament. Wiele thrashowych zespołów  z Bay Area. Myślę, że nawet przedtem… Tak, to jest thrash. Ale punk rock był swego rodzaju początkiem dla mnie. Np. Motorhead – to rodzaj thrashowy, ale również zawiera w sobie rock and rolla. Kocham też G.B.H. i Discharge. To jest dla mnie typ świetnej thrashowej muzyki.

Te przykłady to z pewnością jedynie kropla w morzu zainteresowań muzycznych Jamesa. Sam twierdzi, że jest ich znacznie więcej. Scena muzyczna jest niezwykle bogata. Czasem warto wyjść poza te najbardziej znane mainstreamowe zespoły i odkryć wiele ciekawych perełek.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
Udostępnij to

O autorze

Muzyka od zawsze była niezwykle ważną częścią mojego życia. Kiedy poznałam jej rockowo-metalowy świat, kompletnie przepadłam. Mój gust jest dość zróżnicowany, ale to jednak ten rodzaj muzyki gra mi w duszy i płynie w moich żyłach.