James Hetfield o atutach Roberta Trujillo

0

Obecny basista Metalliki od początku musiał zmagać się z nieprzychylnością wielu fanów. Przez wiele lat zdążył przekonać do siebie część krytyków, jednak wciąż padają pod jego adresem zarzuty o brak umiejętności wokalnych. W wywiadzie dla 94.5 The Buzz, James Hetfield opowiedział o roli Roberta Trujillo.

Pamiętam nasz koncert na rzecz fundacji Native Fund w Iowie. Nie miałem pojęcia, jakie solo Robert przygotował na ten wieczór, ale po wszystkim podszedłem do niego i powiedziałem ‚Stary, to było genialne! Nie wiem, co zrobiłeś inaczej, ale brzmiałeś tak czysto, precyzyjnie. Po prostu świetnie’.

Na co on odpowiedział tylko ‚Dzięki. To tylko taki fajny drobiazg.’. A w rzeczywistości on gra solo, a ja próbuję się jakoś pozbierać i złapać oddech. Wiecie, starość.

Kto inny mógłby wejść do zespołu i wykonać taką robotę jak Rob?

Przesłuchiwaliśmy wielu muzyków. Mogło wypalić z kimś innym, ale trudno jest znaleźć basistę w twoim wieku. O podobnym charakterze muzycznym, z doświadczeniem bycia w trasie. Nie wzięliśmy jakiegoś dzieciaka, który pojechałby z nami koncertować i widzielibyśmy, jak przeżywa wszystko to, co my 25 lat temu.

Rob jest żonaty, ma dzieci. To wszystko się z nami łączy. Dodatkowo jego charakter jest fantastyczny. Wnosi bardzo wiele do zespołu. Jego luz i chęć tworzenia czegoś nowego sprawia, że nas ożywia i świetnie do nas pasuje.

Udostępnij to

O autorze

"Ludzie myślą, że nigdy nie dorosnę. Ale nie mam wyjścia. Nie mam już 21 lat."