James Hetfield: „Jestem zbyt delikatny i niepewny siebie, żeby czytać internetowe komentarze”

0
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Problem nienawiści i ostrej krytyki w Internecie jest bardzo powszechny w dzisiejszych czasach. Często krytyka ta wymyka się spod kontroli i nie służy niczemu innemu poza niszczeniem drugiej osoby. Wielu ludzi jest w stanie powiedzieć wszystko, ponieważ czują się anonimowi. Wydawać by się mogło, że wielkie gwiazdy, w tym muzycy, są ponad to. Okazuje się jednak, że wcale tak nie jest, o czym mówi wokalista Metalliki w wywiadzie dla Lazer 103.3:

Mam tony przyjaciół, zarówno muzyków, jak i ogólnie artystów czy po prostu osób kreatywnych, które coś tworzą. Mówię im: „Nie czytaj komentarzy, po prostu nie czytaj. Chyba że czujesz się akurat trochę bardziej pewny siebie.”. Wielu z nas, artystów, jest dość delikatnych, kruchych i niepewnych siebie. To muzyka sprawia, że czujemy się silni i dobrzy. Jednak innym razem, kiedy ktoś mówi coś np. o tekście utworu, to jest to coś w stylu: „To trafiło mnie prosto w serce, koleś.”. Mówię ci, kiedy to czytasz, nie możesz w to wierzyć, po prostu. Dla wielu ludzi to jest takie proste, nacisnąć przycisk „wyślij”. Wiem to. Jednak dostajemy też wiele świetnych komentarzy. Ludzie piszą i dobre, i złe rzeczy. Zwłaszcza na stronie Metalliki tak się dzieje. Mimo to, dopóki jest tam pasja, to wszystko ma dla nas znaczenie, naprawdę.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
Udostępnij to

O autorze

Muzyka od zawsze była niezwykle ważną częścią mojego życia. Kiedy poznałam jej rockowo-metalowy świat, kompletnie przepadłam. Mój gust jest dość zróżnicowany, ale to jednak ten rodzaj muzyki gra mi w duszy i płynie w moich żyłach.