James Hetfield: „Jestem zbyt delikatny i niepewny siebie, żeby czytać internetowe komentarze”

0

Problem nienawiści i ostrej krytyki w Internecie jest bardzo powszechny w dzisiejszych czasach. Często krytyka ta wymyka się spod kontroli i nie służy niczemu innemu poza niszczeniem drugiej osoby. Wielu ludzi jest w stanie powiedzieć wszystko, ponieważ czują się anonimowi. Wydawać by się mogło, że wielkie gwiazdy, w tym muzycy, są ponad to. Okazuje się jednak, że wcale tak nie jest, o czym mówi wokalista Metalliki w wywiadzie dla Lazer 103.3:

Mam tony przyjaciół, zarówno muzyków, jak i ogólnie artystów czy po prostu osób kreatywnych, które coś tworzą. Mówię im: „Nie czytaj komentarzy, po prostu nie czytaj. Chyba że czujesz się akurat trochę bardziej pewny siebie.”. Wielu z nas, artystów, jest dość delikatnych, kruchych i niepewnych siebie. To muzyka sprawia, że czujemy się silni i dobrzy. Jednak innym razem, kiedy ktoś mówi coś np. o tekście utworu, to jest to coś w stylu: „To trafiło mnie prosto w serce, koleś.”. Mówię ci, kiedy to czytasz, nie możesz w to wierzyć, po prostu. Dla wielu ludzi to jest takie proste, nacisnąć przycisk „wyślij”. Wiem to. Jednak dostajemy też wiele świetnych komentarzy. Ludzie piszą i dobre, i złe rzeczy. Zwłaszcza na stronie Metalliki tak się dzieje. Mimo to, dopóki jest tam pasja, to wszystko ma dla nas znaczenie, naprawdę.

Udostępnij to

O autorze

Muzyka od zawsze była niezwykle ważną częścią mojego życia. Kiedy poznałam jej rockowo-metalowy świat, kompletnie przepadłam. Mój gust jest dość zróżnicowany, ale to jednak ten rodzaj muzyki gra mi w duszy i płynie w moich żyłach.