Gitary Dave’a Mustaine’a

6

Był James, Kirk, Lars, Robert, Jason i Cliff to teraz czas na… Dave’a. W końcu był muzykiem zespołu krótko bo krótko (w latach 1982-1983), ale wniósł bardzo wiele do zespołu i napisał kilka utworów. Przyjrzyjmy się bliżej jego gitarom (może nie całkowicie chronologicznie, może nie skompletowaliśmy wszystkich gitar, ale warto zapoznać się z tą lekturą). W artykule jest dużo zdjęć więc może się długo wczytywać.

17591_10151442768377330_1894983590_n

Zacznijmy od gitary, którą użył będąc w Metallice, nazywa się B.C. Rich Bich. Jest to 10 – strunowa gitara w kolorze naturalnym.

Po odejściu, a raczej wyrzuceniu z Metalliki i założeniu Megadeth, zaopatrzył się w kilka gitar, takich samych jak w swoim poprzednim zespole czyli B.C. Rich Bich, tyle, że w różnych kolorach i niekiedy dodatkami, a także jedna z nich była dwugryfowa. Miał je w kolorze czarnym (na gryfie z tyłu logo zespołu), czarnym z naklejkami Fear, Sex Pistols i No smoking, oraz zielona.

Zatrzymajmy się jeszcze przy tej firmie. Następną gitarą była B.C. Rich ASM One. Był to model na kształt Stratocastera.

W swojej kolekcji Dave ma też B.C. Rich Ironbird w kolorze białym.

Podobnie jak James, Dave ma również B.C. Rich Mockingbird, tyle, że Het ma ich więcej.

Ostatnią tej firmy gitarą jaką Wam pokażemy jest B.C. Rich Warlock.

1 2 3 4 5 6 7
Udostępnij to

O autorze

Kaczka
 • W przedostatnim zdjęciu Dave trzyma Gibsona Firebird VII a nie Fendera 🙂 http://i255.photobucket.com/albums/hh130/yannis_kontos/VintageHottiesFolder/1965GibsonFirebirdVII.jpg

 • Anonim

  Nie ma czegoś takiego jak mostek Floyd Rose firmy Kahler. To tak jakbyście napisali Volkswagen firmy Opel. To są po prostu mostki Kahlera, do tego w większości gitar Mustaine miał stałe mostki tej firmy, zresztą tak samo jak Friedman.

  • dzieki za uwage 😉 i masz racje, w wiekszosci, ale ma tez gitare z ruchomymi mostkami, jest to u niego rzadkosc ale posiada takie.

 • Krzychu

  Wie ktos dlaczego na Jacksonie KV-1 ze stałym mostem ma napisane „CDXLVII” (1947) ten rok coś dla niego symbolizuje?

 • Muttley

  Nie kupił sobie nowych Rich Bichów tylko przemalował starego, pisał o tym w swojej biografii. Poza tym – gdzie wy widzicie tam 10 strunową gitarę?

 • Denu

  Biche były 10 strunowe, pod mostkiem na wcięciu były jeszcze 4 klucze, przypatrz się dobrze. Inna sprawa że ani to wygodne ani praktyczne.