Gitary Dave’a Mustaine’a

6
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Był James, Kirk, Lars, Robert, Jason i Cliff to teraz czas na… Dave’a. W końcu był muzykiem zespołu krótko bo krótko (w latach 1982-1983), ale wniósł bardzo wiele do zespołu i napisał kilka utworów. Przyjrzyjmy się bliżej jego gitarom (może nie całkowicie chronologicznie, może nie skompletowaliśmy wszystkich gitar, ale warto zapoznać się z tą lekturą). W artykule jest dużo zdjęć więc może się długo wczytywać.

17591_10151442768377330_1894983590_n

Zacznijmy od gitary, którą użył będąc w Metallice, nazywa się B.C. Rich Bich. Jest to 10 – strunowa gitara w kolorze naturalnym.

Po odejściu, a raczej wyrzuceniu z Metalliki i założeniu Megadeth, zaopatrzył się w kilka gitar, takich samych jak w swoim poprzednim zespole czyli B.C. Rich Bich, tyle, że w różnych kolorach i niekiedy dodatkami, a także jedna z nich była dwugryfowa. Miał je w kolorze czarnym (na gryfie z tyłu logo zespołu), czarnym z naklejkami Fear, Sex Pistols i No smoking, oraz zielona.

Zatrzymajmy się jeszcze przy tej firmie. Następną gitarą była B.C. Rich ASM One. Był to model na kształt Stratocastera.

W swojej kolekcji Dave ma też B.C. Rich Ironbird w kolorze białym.

Podobnie jak James, Dave ma również B.C. Rich Mockingbird, tyle, że Het ma ich więcej.

Ostatnią tej firmy gitarą jaką Wam pokażemy jest B.C. Rich Warlock.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
1 2 3 4 5 6 7
Udostępnij to

O autorze

Kaczka
 • W przedostatnim zdjęciu Dave trzyma Gibsona Firebird VII a nie Fendera 🙂 http://i255.photobucket.com/albums/hh130/yannis_kontos/VintageHottiesFolder/1965GibsonFirebirdVII.jpg

 • Anonim

  Nie ma czegoś takiego jak mostek Floyd Rose firmy Kahler. To tak jakbyście napisali Volkswagen firmy Opel. To są po prostu mostki Kahlera, do tego w większości gitar Mustaine miał stałe mostki tej firmy, zresztą tak samo jak Friedman.

  • dzieki za uwage 😉 i masz racje, w wiekszosci, ale ma tez gitare z ruchomymi mostkami, jest to u niego rzadkosc ale posiada takie.

 • Krzychu

  Wie ktos dlaczego na Jacksonie KV-1 ze stałym mostem ma napisane „CDXLVII” (1947) ten rok coś dla niego symbolizuje?

 • Muttley

  Nie kupił sobie nowych Rich Bichów tylko przemalował starego, pisał o tym w swojej biografii. Poza tym – gdzie wy widzicie tam 10 strunową gitarę?

 • Denu

  Biche były 10 strunowe, pod mostkiem na wcięciu były jeszcze 4 klucze, przypatrz się dobrze. Inna sprawa że ani to wygodne ani praktyczne.