ESP prezentuje nowe gitary Jamesa Hetfielda i Kirka Hammetta

2

Producent gitar, z którym od lat współpracuje wielu znanych gitarzystów zaprezentował dzisiaj nowe modele gitar sygnowane przez Jamesa Hetfielda i Kirka Hammetta.

ESP Vulture – nowa gitara Jamesa kształtem nawiązuje do legendarnego modelu Flying V. Specyfikacją nie rózni się mocno od wcześniejszego modelu Hetfielda Snakebyte – jedyne zmiany to mostek i klucze, które obecnie pochodzą od firmy Gotoh (w Snakebyte odpowiednio TonePros i Sperzel) oraz układ elektroniki, w którego skład wchodzą przełącznik przetworników oraz potencjometr głośności i potencjometr barwy (w Snakebyte dwa potencjometry głośności). Korpus i wklejany gryf są zrobione z mahoniu, hebanowa podstrunnica, przetworniki EMG JH Set natomiast skala wynosi 24,75 cala. Gitara jest również dostępna w tańszej wersji LTD, która różni się jedynie podzespołami od droższego odpowiednika.

esp-vulture

LTD Nosferatu – nowa sygnatura Kirka jest dostępna jedynie w wersji LTD. Najważniejszą zmianą w stosunku do dotychczasowych modeli Kirka jest to, że ta gitara posiada tylko jeden przetwornik (EMG 81). Korpus, na którym znajduje się grafika z filmu „Nosferatu”, jest wykonany z olchy, a przykręcony do niego jest klonowy gryf z palisandrową podstrunnicą. Mostek to klasyczne już u Kirka tremolo Floyd Rose, a klucze to blokowane LTD.

ltd-nosferatu

Udostępnij to

O autorze

Jędrek Chałabis

Miłośnik muzyki, motoryzacji i dobrego kina. Domorosły gitarzysta. Wielbiciel whisky oraz piwa rzemieślniczego. Uzależniony od dobrego rocka i angielskiego humoru.