Dave Mustaine (Megadeth): „Środkową partię ‚The Four Horsemen’ ściągnąłem ze ‚Sweet Home Alabama'”

0

W ostatnim wywiadzie z  Rolling Stone były gitarzysta Metalliki zdradził mały sekret dotyczący utworu ‚The Four Horsemen’. Okazuje się, że jego środkowa sekcja jest dość mocno inspirowana pewnym klasykiem…

Cliff i ja stawaliśmy się wtedy sobie bardzo, bardzo bliscy. Pamiętam też, że w tym czasie fascynował się Lynyrd Skynyrd. Pewnego dnia jechaliśmy na próbę. Słuchaliśmy ‚Sweet Home Alabama’, gdy nagle Lars rzucił: „Ej, ludzie, musimy spowolnić tę partię w środku.”. A ja na to, że jasne i zacząłem grać ten riff. Nie zdawał sobie sprawy z tego, że to ten utwór i powiedział: „Kurwa, to jest zajebiste, człowieku!”. Stwierdziłem więc, że czemu nie i tak też się stało. Zarzuciłem tę ostatnią partię riffu. Można powiedzieć, że Dave Mustaine i Lynyrd Skynyrd napisali ‚The Four Horsemen’.

Udostępnij to

O autorze

Muzyka od zawsze była niezwykle ważną częścią mojego życia. Kiedy poznałam jej rockowo-metalowy świat, kompletnie przepadłam. Mój gust jest dość zróżnicowany, ale to jednak ten rodzaj muzyki gra mi w duszy i płynie w moich żyłach.