Brann Dailor (Mastodon): „Lars Ulrich miał rację w walce z Napsterem”

0

Perkusista Metalliki często swoim zachowaniem wzbudza wiele kontrowersji. Nie inaczej było, gdy kilkanaście lat temu rozpoczął walkę z Napsterem – firmą umożliwiającą udostępnianie plików mp3 bez płacenia twórcom. W rozmowie z Let There Be Talk, perkusista Mastodon – Brann Dailor – dziękuje Larsowi za wysiłek, który włożył w tę walkę.

Lars miał całkowitą rację. Jednak nikt mu nawet za to nie podziękował.

Wszyscy zmieszali go z błotem, mówiąc, że jest tylko bogatą gwiazdą rocka. Nie, on próbował obronić wszystkich mniejszych muzyków, którzy dopiero wchodzili na scenę (tak jak my).

Jedyny sposób, w jaki możemy zarobić na jedzenie dla nas i naszych zwierząt jest koncertowanie. Kiedyś wystarczało pojechać w kilka tras w ciągu roku. Obecnie to jedna wielka niekończąca się trasa. To nie jest zdrowe, przyjaciele! (śmiech)

Lars to jeden z moich ludzi. Uwielbiam go i dotyczy to też jego gry. Nie rozumiem, dlaczego cieszy się taką złą reputacją. To naprawdę mnie boli. Jeśli ktoś mówi o nim jakieś bzdury, to zawsze będę go bronił. Tak było w liceum i tak będzie również teraz.

Raz nawet się o niego pobiłem. Poszliśmy na koncert Metalliki w ramach ‚Justice’ tour. Queensryche był ich supportem, a perkusistą był Sott Rockenfield – wielki fachowiec. Następnego dnia jakiś dzieciak rzucił „Scott Rockenfield jest lepszy, Lars ssie!”. Odpowiedziałem mu „Pierdol się!”. Mocno się w to zaangażowaliśmy i lekko poszamotaliśmy. Powiedziałem o tym Larsowi i był ze mnie dumny. (śmiech)

Brann Dailor wraz z kolegami z Mastodon zaprezentuje się w Polsce już na początku lipca.

 

Udostępnij to

O autorze

Jestem na tym pięknym etapie, kiedy każdego dnia poznaję coś nowego, co ubarwia moje życie. Z zamiłowaniem do klasycznego heavy metalu stopniowo poszerzam swoje horyzonty.