Adam ‚Nergal’ Darski po koncercie Metalliki: „To wciąż numer jeden na świecie”

1

Lider Behemoth – Adam ‚Nergal’ Darski – jest jednym z członków „Metallica Family”. Za sprawą portali społecznościowych niejednokrotnie dzielił się wspomnieniami związanymi z legendą metalu. Tym razem wspomina rozmowę z Larsem oraz koncert w San Diego:

Jesteśmy w drodze do San Diego, aby zobaczyć koncert Metalliki. Zawracam mu dupę, aby opowiedział historię, jak poznał Larsa, gdy byli jeszcze nastolatkami i jako jedyni w Los Angeles uwielbiali metal. Jak to się stało, że wydał pierwsze kawałki ‚Tallici na albumie „Metal Massacre”. Te opowieści są naprawdę wciągające, ale możecie je przeczytać w książce „For the sake of Heaviness: history of Metal Blade”, która ukaże się już 19 sierpnia! Brian Slagel – ojciec chrzestny heavy metalu. Mam wielkie szczęście być jego przyjacielem i jestem zaszczycony, że udało nam się podpisać kontrakt z jego wytwórnią w Ameryce. 

Wchodzimy na backstage… Lars siedzi sobie z kubkiem kawy. Jest zrelaksowany i na totalnym luzie. Bardzo przyjazny, skupiony wyłącznie na TOBIE, co sprawia, że czujesz się ważny. Lubię w nim to. Kiedy zaczynamy rozmawiać o rodzinie, to pytam go, czy jego syn również interesuje się metalem.

Niee, to fan jazzu, studiuje w Nowym Jorku – odpowiada.

Skoro interesuje się jazzem, to jak często słyszysz od niego „To nie moje tempo!” (nawiązanie do filmu „Whiplash”). Zaczynamy się śmiać. James Hetfield dołącza do rozmowy. Gadamy krótko o zespole Gojira, który supportuje ich na tej trasie. Robimy sobie zdjęcie i się żegnamy…

Kilka godzin później Metallica na wyprzedanym, 40 000 obiekcie w San Diego po raz kolejny udowadnia, że jest numerem 1 na świecie. Znajdujemy się dokładnie w środku snake pit’a, a zespół jest na wyciągnięcie ręki! Nie mam słów, by to opisać. Jeden z najlepszych dni w moim życiu. Dzięki Brian za to, że uczyniłeś to możliwym! To dla mnie wielka sprawa!

We are on our way down to San Diego to see Metallica last night. I'm harassing his ass to tell us the stories how we met…

Opublikowany przez Adam Nergal Darski na 7 sierpnia 2017

Udostępnij to

O autorze

Jestem na tym pięknym etapie, kiedy każdego dnia poznaję coś nowego, co ubarwia moje życie. Z zamiłowaniem do klasycznego heavy metalu stopniowo poszerzam swoje horyzonty.

  • Didymos

    Z tego co jest napisane, przemknął gdzieś pewnie na minutę, zrobił fotkę i tyle. Na Meet&Greet z fanami w ogóle nie przychodzi.