Metallica: Jason Newsted chwali „Hardwired”

0

Były basista Metalliki Jason Newsted pochwalił nową piosenkę grupy i zdradził, czy jest możliwość ponownej współpracy ze starymi przyjaciółmi.

Newsted był gościem radiowej audycji Eddiego Trunka, który spytał go czy słyszał „Hardwired” – pierwszy kawałek z nowej płyty. Jason odpowiedział:

Nie mogę uwierzyć, jak jest pokręcony. Słyszałem go parę razy. Ktoś puścił mi go w samochodzie, wziąłem go do domu i posłuchałem jeszcze trochę. Lubię jego naturę. Lubię, że ma kły. Jest świetny.

Muzyk potwierdził także, że wciąż jest w kontakcie z członkami Metalliki:

Dzwonił do mnie Lars w czwartek. Rozmawiam z nim co parę tygodni. Wydają płytę, więc dużo się dzieje i ciągle jesteśmy w kontakcie. Robiliśmy nawet telekonferencję, ale mam nadzieję, że w końcu spotkamy się osobiście. Mają jednak wiele zajęć w związku z tym nowym albumem. Jestem podekscytowany, jestem z nich dumny.

Dziennikarz zadał również pytanie, czy muzycy są w kontakcie ze względów przyjacielskich, biznesowych, czy planują w przyszłości zrobić coś razem. Newsted odpowiedział:

Wszystkie te trzy rzeczy.

Przypomnijmy, że nowa płyta Metalliki „Hardwired… to Self-Destruct” ukaże się już 18 listopada nakładem wytwórni zespołu, Blackened Recordings. Więcej szczegółów na temat wydawnictwa tutaj.

metallica-hardwired

 

Udostępnij to

O autorze

Michał Dudek

Gdy w wieku 11 lat poznał "Nevermind" Nirvany, nic nigdy nie było już takie samo. Od tamtej pory pozostaje niezmiennie wierny swojej jedynej prawdziwej miłości - muzyce rockowej. Od 16 lat jeździ na koncerty, kolekcjonuje płyty, potrafi wymienić chronologicznie wszystkich członków The Fall. Zapatrzony w największych, ich wzorem pragnie rozsiewać... dobrą rockową nowinę!