Megadeth ze statuetką Grammy za „Najlepsze metalowe wykonanie”!

0

Jeszcze kilka dni temu basista zespołu, Dave Ellefson, opowiadał o swojej radości z bycia nominowanym, a już dziś cały zespół może świętować pierwszą w historii statuetkę ‘Grammy’ za „Najlepsze metalowe wykonanie”. Warto dodać, że była to już 12 nominacja dla Megadeth.

Podczas gali wręczenia nagród Dave Mustaine wyszedł na scenę przy akompaniamencie „Master Of Puppets”, co mogło nie specjalnie przypaść mu do gustu. Wokalista wyraził wielką radość ze zdobycia tytułu:

Fantastycznie! Próbowaliśmy zdobyć tę nagrodę tylko jakieś 12 razy. Kiedy byłem tutaj po raz ostatni, odbyłem rozmowę z Kennym G. Zapytał mnie ile razy byliśmy nominowani, a potem odpowiedział „Cóż, jedenaście razy to nie tak źle”. Gdy powiedział mi, że zdobył nagrodę dopiero za 21. razem byłem w szoku. Powiedziałem „Nie wiem, czy będę żył aż tak długo!”

Chciałbym podziękować Jezusowi, mojej żonie, dzieciom, całym rodzinom wszystkich członków zespołu, naszej wytwórni, managerom, agentom, załodze. Wam wszystkim, a w szczególności fanom cięższych brzmień. Myślę, że to nieco dziwne, że skończyliśmy jako 69 kategoria, ale jak widać, ktoś ma dobre poczucie humoru.

Megadeth zdobył nagrodę w kategorii „Best Metal Performance” za utwór „Dystopia”. W wyścigu o tytuł pokonał takich rywali jak:

BARONESS – „Shock Me”
GOJIRA – „Slivera”
KORN – „Rotting in Vain”
PERIPHERY – „The Price Is Wrong”

Udostępnij to

O autorze

Jestem na tym pięknym etapie, kiedy każdego dnia poznaję coś nowego, co ubarwia moje życie. Z zamiłowaniem do klasycznego heavy metalu stopniowo poszerzam swoje horyzonty.