Megadeth opublikował wideo do ‚Conquer Or Die!’

1

Megadeth opublikował wideo do instrumentalnego kawałka, ‚Conquer Or Die!’, pochodzącego z płyty ”Dystopia”. Album został wydany 22 stycznia 2016 roku i jest obecnie najnowszym wydawnictwem mistrzów thrashu z Los Angeles. Utwór natomiast prezentuje umiejętności gitarowe Brazylijczyka, Kiko Loureiro, który w mistyczny klimat wprowadza poprzez wstawki na gitarze klasycznej . Muzyk jest gitarzystą Megadeth od roku! 

Frontman zespołu, Dave Mustaine wspomniał w magazynie Revolver:

On potrafi grać na wielu instrumentach. Któregoś razu wszedłem do pokoju hotelowego Kiko w Japonii, na jego łóżku leżał srebrny flet. David [Ellefson, basista, przyp.red] powiedział, że słyszał w nocy shredding na tym instrumencie w jego wykonaniu.

Mustaine wypowiedział się o swoim gitarzyście również w Music Radar, komplementując jego instynktowny i intuicyjny styl grania, podążający tą samą drogą co sposób gry Chrisa Polanda, czy Martiego Friedmana w latach 80/90-tych:

Myślę, że Kiko ma w sobie dużo tego, co mieli Chris Poland i Marty Friedman. Jest wystarczająco dużo filmów, na których widać jak swoim głosem naśladuje solówki gitarowe dla innych gitarzystów. Sposób w jaki do tego podchodzimy teraz jest jednak bardzo prosty […] Słuchamy wspólnie kompozycji, jeśli solówka jest dobra, niech taka zostanie. Jeśli jest naprawdę dobra, zasugeruję, aby umieścić ją w miejscu, które według mnie będzie dla niej najlepsze. Jeśli natomiast mi nie odpowiada, wtedy powiem, aby spróbować w zamian za nią czegoś innego.

Słuchasz ich pomysłów… Ten respekt jaki im dajesz, człowieku, czasami dostajesz taki występ, który jest dla Ciebie kompletnie miażdżący. Solówka jaką Kiko zagrał na ‚Conquer Or Die!’, nie mówiłem mu jak to zrobić, ale zachęcałem go tygodniami, aby zrobił coś jak ‚Eruption’ Van Halena.

Obecnie Megadeth jest w trasie koncertowej z Amon Amarth, Suicidal Tendencies, Metal Church i Butcher Babies, która wystartowała 20 września w Casper, w stanie Wyoming.

Udostępnij to

O autorze

Dawid Marzęcki

Miłośnik wszelakich form metalu i jego pochodnych. Ze szczególnym naciskiem na to drugie, ponieważ poza lubianym przeze mnie blackiem, czy deathem zakochany jestem w wielu eksperymentalnych brzmieniach. Moje uznanie znajdują takie nurty jak stary, surowy industrial, djent w wykonaniu Meshuggah, a nawet odrobina elektroniki. Serwis pozwala mi zgłębiać wiedzę muzyczną i dzielić się nią z innymi.