Mario Duplantier (Gojira) z radami dla nowych zespołów

0

Gojira odbywa właśnie trasę promującą ostatnie dzieło Francuzów – „Magmę”. Przed koncertem w Monachium, perkusista Mario Duplantier udzielił wywiadu Grasser Production, w którym przekazał wskazówki zespołom, które myślą o muzycznej karierze.

Moim zdaniem bardzo ważna jest komunikacja. Nasza czwórka rozmawia ze sobą bardzo często, bo zawsze występują jakieś spięcia, to normalne. Istotne jest to, aby umieć je rozładowywać. Bardzo ważne jest, aby pozostawać w zdrowych relacjach i często rozmawiać. To jest główna zasada. Nie bierzcie narkotyków, nie pijcie za dużo alkoholu i pracujcie wytrwale nad swoją muzyką. Oto moja rada. Kochaj to, co robisz i pracuj nad swoimi utworami. Nie skupiaj się na zespołowych zdjęciach i imprezach, ale na muzyce. 

Zapytany o to, jak dużo spraw biznesowych musi dopilnować we francuskim zespole, odpowiedział:

Na początku byliśmy bardzo kiepskimi biznesmenami, ale teraz rozumiemy jak ważne jest to, aby dbać o ekonomię i wizerunek zespołu. Nauczyliśmy się tego z czasem. Ale naprawdę najważniejsza jest ciężka praca nad utworami. Jeśli kawałki są złe, to nie pomoże ci nawet praca nad wizerunkiem, konta na Facebook’u i Instagramie. Oczywiście obecnie mamy świetnych menadżerów, takich jak Mastodon i Slayer. Wraz z wytwórnią robią dla nas świetną robotę.

Gojira wystąpi w Polsce już 6. czerwca w Gdańsku.

Udostępnij to

O autorze

Jestem na tym pięknym etapie, kiedy każdego dnia poznaję coś nowego, co ubarwia moje życie. Z zamiłowaniem do klasycznego heavy metalu stopniowo poszerzam swoje horyzonty.