Machine Head prezentuje „Bastards”, kolejny utwór z nadchodzącego albumu „Catharsis”

0

Już w tym miesiącu ukaże się najnowszy krążek Machine Head, zatytułowany „Catharsis”. Amerykanie udostępnili właśnie kolejny kawałek, który promuje nadchodzące wydawnictwo. Po „Beyond The Pale” i numerze tytułowym fani mogą przesłuchać utwór „Bastards”. Możecie go sprawdzić poniżej.

Flynn wypowiadał się w rozmowie z „That’s Not Metal” o utworze:

To zdecydowanie dalekie od najmocniejszych stron, z których znane jest Machine Head i dobrze o tym wiemy. Wewnątrz zespołu odbyliśmy dużo dyskusji w stylu: „Czy możemy o tym mówić? Czy musimy o tym mówić? Czy możemy nagrać taki utwór?”

Jeśli chodzi o mnie, to kawałek folkowy. To cztery akordy, które były grane milion razy przez ostatnie sto lat. Wiedziałem o tym, pisząc go. Po prostu go stworzyłem, zagrałem, a te dźwięki najlepiej pasowały do wokalu, który ułożyłem. 

„Bastards” nie jest całkowicie nowym kawałkiem – w zeszłym roku utwór ukazał się w wersji akustycznej, nagranej przez lidera zespołu, Robba Flynna. „Catharsis”, którego premiera planowana jest na 26 stycznia, będzie dziewiątym albumem studyjnym Machine Head. Do specjalnej edycji płyty dołączone będzie DVD z nagranym w San Francisco koncercie z 2015 roku. Kapela pochwaliła się już dwoma kawałkami, które będą wchodziły w jego skład: „Ten Ton Hammer” i „Now We Die”.

Udostępnij to

O autorze

Rafał Stempień

Headbang motherfucker.