M. Shadows (Avenged Sevenfold) o wydaniu „The Stage” bez promocji

0

Najnowszy album amerykańskiego zespołu wzbudził w środowisku muzycznym wiele dyskusji. Avenged Sevenfold zdecydowali się wydać „The Stage” niemal bez jakiejkolwiek promocji. W rozmowie dla KLOS, M. Shadows, ocenił tę decyzję z perspektywy czasu.

Staramy się znaleźć nowe drogi dostarczania muzyki do fanów. Chcemy utrzymywać ich ekscytację. Obecnie ludzie poprzez natłok informacji w Internecie szybko tracą zainteresowanie. Ze wszystkich sił staraliśmy się uniknąć sytuacji, kiedy będziemy musieli zwlekać kilka miesięcy z wydaniem nowego materiału i udostępniać kolejne single grając ludziom na nerwach. Więc to było jedyne wyjście. Nie wiem, czy najlepsze, ale na pewno zaplanowane, inne i dla nas bardzo ekscytujące. Rozmawiałem dzisiaj z kilkoma dziennikarzami radiowymi i gdy pierwszy raz zagrali nasz najnowszy singiel – „God Damn”, to zapytali mnie „Więc wydajecie nową płytę, co?”. Odpowiedziałem, ze płyta ukazała się kilka miesięcy temu, na co oni zapytali „Serio? Dlaczego dopiero teraz dostajemy singiel?”. Musimy często to wyjaśniać. Na trasie u boku Metalliki mamy szansę uświadomić ludzi, że „The Stage” w ogóle istnieje.

Udostępnij to

O autorze

Jestem na tym pięknym etapie, kiedy każdego dnia poznaję coś nowego, co ubarwia moje życie. Z zamiłowaniem do klasycznego heavy metalu stopniowo poszerzam swoje horyzonty.