Live Nation Polska stosuje klauzule niedozwolone?

0

Ubiegły rok minął pod znakiem kontrowersji związanych z koncertami organizowanymi przez Live Nation Polska. Momentem kulminacyjnym był z pewnością występ Guns N’ Roses, a dokładniej golden circle, które osiągnęło wtedy rozmiar lotniska. Po podjęciu tematu przez media sprawa trafiła do Partii Kukiz ’15, a następnie do UOKiK. Fani muzyki zorganizowali się na fanpage’u Nie jaram się Live Nation Polska, a temat praktyk stosowanych przez LN co jakiś czas powraca. 

W ostatnich dniach dyskusja trwa wokół anulowanych przez organizatora biletów na koncerty. Nie wyobrażacie sobie chyba sytuacji, w której Live Nation anulowałoby Wam np. bilety na koncert Metalliki! Poniżej prezentujemy historię pochodzącą właśnie z fanpage’a Nie jaram się Live Nation Polska. Choć sprawa mało metalowa czy chociażby rockowa, to jako fani muzyki powinniśmy być solidarni. 

Jeżeli możecie pomóc w tej sprawie, odsyłamy do zainteresowanego: piaseckimichal@wp.pl.

Poszukuje osób poszkodowanych, którym LIVE NATION dokonał tzw. anulowania zakupionych biletów, powołując się na zapis regulaminu.

Kupiłem u nich bilety na Beyonce, jednak nie wszyscy znajomi mogą uczestniczyć w koncercie, dlatego wystawiłem na serwisie ogłoszenie o ich sprzedaży jasno zaznaczając w tytule „bilety” co świadczy o liczbie mnogiej sprzedawanych. Niestety przez nieuwagę wrzuciłem zdjęcie wszystkich biletów, jakie u nich kupiłem. Napisali mi dziś maila, iż „anulowali” mi bilety. Logując się na konto ticketmastera mam status „anulowane”.
Zdziwienie moje było ogromne, wzmożone faktem, iż jestem prawnikiem.

Więc usiadłem i zacząłem analizować ich ingerencję w moje dobro chronione prawem, jakim jest własność. Jakież było moje zdziwienie, jak odnalazłem zapis regulaminu na podstawie którego anulowali mi bilety w REJESTRZE KLAUZUL NIEDOZWOLONYCH.

W 2014 roku Wyrokiem Sądu Ochrony Konkurencji i Konsumentów z dnia 1 lutego 2016 r. Sygnatura akt: XVII Amc 33001/13, punkt 4.5. Waszego regulaminu uznany został za niedozwolone postanowienie umowne:

Treść:
„Sąd Okręgowy w Warszawie, Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów uznaje za niedozwolone i zakazuje „Live Nation” Spółce z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie wykorzystywania w obrocie z konsumentami postanowienia wzorca umowy o treści: „Odsprzedaż lub próba odsprzedaży w cenie wyższej, niż wydrukowana lub użycie w nieautoryzowanej promocji, unieważnia bilet bez zwrotu należności poniesionych z tytułu jego zakupu”.
Klauzula ta wpisana została w rejestr klauzul abuzywnych pod numerem 6423.
Jej zakwestionowanie przez Sąd oraz wpisanie na listę klauzul niedozwolonych UOKiKU powoduje, iż w stosunku do każdego konsumenta, czyli kupującego bilet w celu niezwiązanym z prowadzoną działalnością gospodarczą, ten zapis nie ma zastosowania – po prostu NIE ISTNIEJE a oni nie mogą się na niego powoływać.”

W sprawie reprezentuje mnie już Kancelaria Prawna. Wysłałem im maila i dałem im 48 godzin na przywrócenie aktywności moich biletów oraz zaprzestania powoływania się na ten zapis. Jeśli tego nie zrobią Kancelaria podejmie kroki, które z punktu widzenia LIVE NATION mogą mieć szerokie negatywne konsekwencje.

Jednak moim celem napisania do Państwa, jest chęć pozyskania osób poszkodowanych, którym LIVE NATION anulowało bilety, powołując się na zapis regulaminu, który jest wpisany na listę UOKiKU. Widziałem, że w sieci szeroko chwalą się faktem anulowania biletów.

Reprezentująca mnie Kancelaria chętnie podejmie się reprezentacji poszkodowanych w celu uzyskania należnego odszkodowania dla poszkodowanych. Jeśli byłaby szansa komuś pomóc, zapraszam do kontaktu,

Pozdrawiam
Michał

Tutaj mail, pod który możecie się zgłaszać: piaseckimichal@wp.pl 

Udostępnij to

O autorze

Piotr Wasilewski

Księżyc milczy piotrek665