Leonard Cohen: poruszające lyric-video do utworu „Travelling Light”

0

Syn Leonarda Cohena, Adam, połączył siły z artystą wizualnym Sammy’m Slabbinckiem i efektem ich współpracy jest zaprezentowane właśnie poruszające lyric video do utworu „Travelling Light”.

Klip rozpoczyna się od zdjęć Leonarda Cohena palącego papierosa na balkonie, z przekorą przyznającego „Czuję się silniejszy, choć tak naprawdę jestem coraz słabszy…” – a dalej możemy zobaczyć więcej niepublikowanych, jak i znanych ujęć słynnego barda, który odszedł na zawsze w ubiegłym roku w wieku 82. lat.

„Travelling Light” pochodzi z ostatniej studyjnej płyty Leonarda Cohena „You Want It Darker”.

Tym, którzy są bardziej zainteresowani życiem legendarnego muzyka przypominamy, że w lutym w księgarniach pojawiło się zaktualizowane wznowienie biografii „Życie sekretne”. Recenzja na naszych łamach wkrótce.

Udostępnij to

O autorze

Michał Dudek

Gdy w wieku 11 lat poznał "Nevermind" Nirvany, nic nigdy nie było już takie samo. Od tamtej pory pozostaje niezmiennie wierny swojej jedynej prawdziwej miłości - muzyce rockowej. Od 16 lat jeździ na koncerty, kolekcjonuje płyty, potrafi wymienić chronologicznie wszystkich członków The Fall. Zapatrzony w największych, ich wzorem pragnie rozsiewać... dobrą rockową nowinę!