Legendarny Emperor ponownie na scenach

0

Choć na nowy album Emperor nie ma co liczyć, muzycy dbają o fanów i co kilka lat spotykają się razem w celu zagrania kilku koncertów. Tym razem pretekstem okazało się 20-lecie kultowego krążka „Anthems To The Welkin at Dusk”, który swego czasu dzięki skomplikowanym aranżacjom i niepowtarzalnemu klimatowi wywarł niemały wpływ na scenę black metalową. 

Zespół z tej okazji przygotował specjalny set, składający się z utworów podchodzących ze wspomnianego wydawnictwa, a wraz z nim wyruszył w trasę koncertową, obejmującą największe letnie festiwale w Europie. Pierwszy występ reaktywowanej formacji odbył się 16 czerwca podczas tegorocznej edycji Graspop. Fani z Polski powinni szczególnie zwrócić uwagę na ostatni z zapowiedzianych koncertów, Emperor bowiem wystąpi podczas czeskiego Brutal Assault, który odbędzie się w dniach 9-12 sierpnia!

Kapela zakończyła działalność studyjną w 2001 roku, wydając album „Prometheus: The Discipline of Fire and Demise”, który spotkał się z mieszanymi opiniami. Było to odejście od black metalowych korzeni, a także początek progresywnej drogi, jaką Ihsahn kontynuuje do dziś. 

Udostępnij to

O autorze

jamic

Wielbiciel muzycznych kontrastów - moje uznanie zyskują kanonady dźwięków, jak i wolne nihilistyczne nowoorleańskie riffy. Tych drugich, szczególnie w wykonaniu takich kapel jak Acid Bath, mógłbym słuchać całymi dniami! Klasyczny i soczysty drive jest tym, co w muzyce cenię najbardziej. Dzięki serwisowi mogę wreszcie dzielić się swoją pasją z innymi.