Lars Ulrich o decyzji wspólnego występu z Lady Gagą

0

Echa występu Metalliki z Lady Gagą wciąż wybrzmiewają, pomimo iż minęło już ponad dwa tygodnie. O problemach technicznych James’a powiedziano już co najmniej wystarczająco wiele. Tym razem, w wywiadzie dla Entertainment Weekly, Lars wspominał narodziny samego pomysłu, by pojawić się na scenie z gwiazdą muzyki pop. Perkusista zaznacza, że rozmowy zaczęły się zupełnie spontanicznie:

Otrzymaliśmy zaproszenie na występ na rozdaniu nagród Grammy, trzy lata od naszej ostatniej wizyty. Zaczęliśmy się zastanawiać kto mógłby nam towarzyszyć. Byłem na obiedzie u przyjaciela i siedziałem obok Lady Gagi. Wiedziałem, że interesuje się muzyką metalową, dorastała przy scenie rockowej w New Jersey/Nowym Jorku i była przedstawiana jako osoba, z którą łatwo się dogadać. Rozmawialiśmy na temat wzbogacenia wykonania utworu z najnowszej płyty damskim wokalem i znikąd zaproponowałem jej współpracę. Bardzo szybko ustaliliśmy szczegóły, obyło się bez setek prawników, menedżerów, producentów i agentów, wymieniających się mailami przez wiele następnych dni.

Pomimo dosyć niecodziennej idei współpracy zespołu metalowego z Lady Gagą Lars zaznacza, że był od początku przekonany, że podejmuje słuszną decyzję. Jego zdaniem wokalistka bardzo dobrze zgrała się z resztą zespołu:

Jest bardzo autentycznym, naturalnym wzbogaceniem Metalliki. Nie ma tu nic na siłę. Nie chcę zabrzmieć nieuprzejmie, ale zazwyczaj w takich sytuacjach takie muzyczne kolaboracje są wymuszone. Myślę, że w naszym przypadku można stwierdzić, że brzmiała jak piąty członek zespołu.

Udostępnij to

O autorze

Patryk Kowalski