Lars Ulrich: „Metallica nie zagra ‚Spit Out the Bone’ podczas trasy stadionowej.”

0

Ostatnio często poruszany jest temat utworu zamykającego najnowszy album Metalliki – „Hardwired…To Self-Destruct”. Wielu fanów czeka z niecierpliwością na moment, kiedy zespół zagra ten kawałek na żywo. Muzycy niedawno nawet ćwiczyli ‚Spit Out the Bone’. Okazuje się jednak, że grupa nie wykona numeru na koncertach, a przynajmniej tych granych na stadionach. Perkusista – Lars Ulrich – powiedział w Hard Drive Radio:

W ostatnich 6 miesiącach słyszałem pewne zdanie, którego nie usłyszałem nigdy w mojej 35-letniej rock’n’rollowej karierze. Brzmi ono: „Dlaczego nie graliście więcej nowych utworów tego wieczoru?”. Zazwyczaj to jest bardziej: „Dlaczego gracie cały nowy album? Grajcie więcej starych kawałków!”. Bywały występy, kiedy wykonywaliśmy 6 nowych numerów. To połowa całej płyty. Mimo to ludzie nadal mówią: „Dawajcie! Gdzie jest ‚Spit Out the Bone’?! Grajcie więcej nowych kawałków!”. Ludzie, dopiero zaczęliśmy! Pozostała nam jeszcze duża część trasy! Graliśmy 7 z 12 nowych utworów. Zostało nam jeszcze 5, a faworytem fanów jest ‚Spit Out the Bone’. Wykonamy wszystkie, ale nie sądzę, żeby koncertowa premiera ostatniego numeru z „Hardwired…To Self-Destruct” nastąpiła na stadionie. To jest dość głęboki utwór i myślę, że brzmiałby lepiej na arenie.

Ale słuchaj, sam fakt, że fani w takim stopniu docenili to wydawnictwo, że chcą słyszeć więcej i że my sami czujemy się na tyle dobrze z nowymi numerami, że zaczynamy jednym z nich nasze stadionowe koncerty, to dowód na to, jak niesamowicie została odebrana ta płyta. To przekracza nasze najśmielsze marzenia. Niektórzy twierdzą, że to nasz najlepszy album od czasu „Black Albumu”. Inni, że to najlepsze wydawnictwo w historii zespołu. Usłyszeć to po 35 latach kariery, to coś naprawdę szalonego. W muzycznym biznesie mówi się, że najlepsze lata mamy już za sobą. Ale kiedy masz okazję, żeby się temu sprzeciwić, to jest to wspaniałe, zwłaszcza, kiedy dzieje się to naturalnie. Doceniamy to i uważamy, że Metallica ma teraz naprawdę cudowny czas.

Lars Ulrich już nieraz wspominał, jak bardzo zaskoczyło go pozytywne przyjęcie najnowszej płyty. Fani dobrze oceniają album i domagają się jak największej ilości utworów w setlistach. Miejmy nadzieję, że w końcu doczekamy się i ‚Spit Out the Bone’, który wielu tak bardzo chce usłyszeć na żywo.

Udostępnij to

O autorze

Muzyka od zawsze była niezwykle ważną częścią mojego życia. Kiedy poznałam jej rockowo-metalowy świat, kompletnie przepadłam. Mój gust jest dość zróżnicowany, ale to jednak ten rodzaj muzyki gra mi w duszy i płynie w moich żyłach.