Kyle Thomas: „Powrót Exhorder będzie niesamowity”

0

Kilka tygodni temu pojawiła się wiadomość dotycząca powrotu amerykańskiego Exhorder. Kultowa grupa, wymieniana wśród zespołów, które przyczyniły się do rozwoju groove metalu, ogłosiła nowy skład i zapowiedziała najbliższe koncerty. W niedawnym wywiadzie dla The Metal Crypt Kyle Thomas, frontman Exhorder, opowiadał o odnowionym składzie i najbliższych planach jego kapeli.

To naprawdę dziwne. Po wielu latach, w trakcie których niemal się nie widywaliśmy. zacząłem stopniowo rozmawiać z Vinniem (LaBellą, oryginalnym gitarzystą grupy – przyp. red.). Pewnego wieczoru trafiliśmy na ten sam koncert Coreya Feldmana. W pewnym momencie pojawiło się pytanie: „Chcesz to zrobić?” A druga osoba odparła „Tak, jasne.” Wyglądało to całkiem zwyczajnie.

Wokalista odniósł się też do nowych członków Exhorder, basisty Jasona Viebrooksa, gitarzysty Marzi Montazeriego i perkusisty Sashy Horna:

Jason jest naszym przyjacielem od lat 90′ i ma za sobą długą historię, w trakcie której był zaangażowany w Exhorder. Zawsze był w pobliżu, gdy się rozpadaliśmy, więc to może on jest problemem. (śmiech) Mówiąc jednak poważnie, Jason i Vinnie założyli z Sashą Hornem zespół Year Of The Tyrant, do której dołączył ostatnio Dan Nelson, były członek Anthraxu. Marzi zaprosił mnie z kolei do współpracy w Heavy As Texas, w trakcie której zagraliśmy w zeszłym roku jeden koncert. Obecnie nagrywany razem album. Marzi wskoczył na pokład niedawno, a te dwie kapele w pewnym sensie przeobraziły się w reformację Exhorder. Dziwne, ale będzie to niesamowite.

Kyle Thomas stwierdził, że jeśli planowane koncerty w lutym pójdą zgodnie z planem, Exhorder może ogłosić większą ilość występów i rozpocząć pracę nad nowym materiałem.

Zamierzamy sprawdzić poziom zainteresowania, zanim zaczniemy szaleć z dużą ilością koncertów. Jednak im bardziej się w to angażujemy, tym bardziej staje się prawdopodobne, że wydarzy się wiele rzeczy, być może powstanie nawet nowy materiał.

Jak miałby brzmieć nowy album Amerykanów? Thomas:

Chcielibyśmy, żeby jakikolwiek materiał, który chcielibyśmy wydać, zasłużył na logo Exhorder. Jesteśmy to winni zarówno naszym fanom, jak i sobie. Mam jednak dobre przeczucie, że nie będziemy zawiedzeni. 

9 i 10 lutego Exhorder wystąpi w klubie St Vitus Bar w Nowym Jorku. Kolejny zapowiedziany koncert zespołu odbędzie się 12 lutego w Southport Hall w Nowym Orleanie. Oprócz tego, zespół planuje letnie występy na kilku festiwalach muzycznych. W ich trakcie kapela zaprezentuje materiał z dwóch wydanych w trakcie kariery albumów: „Slaughter in the Vatican” z 1990 roku i „The Law” z 1992 roku.

Obecny skład Exhorder to:

  • VinnieLaBella – gitara
  • Kyle Thomas – wokal
  • Jason Viebrooks (Heathen) – bas
  • Marzi Montazeri (Philip H. Anselmo & The Illegals, ex-Superjoint Ritual) – gitara
  • Sasha Horn (Forbidden) – perkusja

Udostępnij to

O autorze

Rafał Stempień

Headbang motherfucker.