Kreator: Znamy szczegóły albumu „Gods Of Violence”

0

Niemieccy thrash metalowi mistrzowie z Kreator wydadzą swój 14. album studyjny, zatytułowany „Gods Of Violence”, 27 stycznia nakładem Nuclear Blast Records. Za okładkę, którą możecie obejrzeć poniżej, odpowiada słynny artysta Jan Meininghaus, który współpracował już z zespołem przy okazji limitowanej edycji wcześniejszego albumu, „Phantom Antichrist” z 2012 roku. Innymi kapelami, która miały styczność z Meininghausem są Bolt Thrower, Accept czy Overkill.

Szef Kreatora, Mille Petrozza, komentuje:

„Gods Of Violence” był pierwszym utworem, który napisałem na nowy krążek, więc stanęło na tym, że będzie to numer tytułowy. Album ten zawiera wszystko, z czego znany jest Kreator i rozwali wasze umysłu. Obiecuję!

Odnoście okładki, muzyk mówi:

Okładka idealnie współgra z moją liryczną wizją albumu. Uważam, że jest to do tej pory najlepsza praca Jana Meininghausa.

„Gods Of Violence” będzie zawierało 11 utworów, składających się na 52 minuty muzyki. Tracklista albumu prezentuje się następująco:

01. Apocalypticon
02. World War Now
03. Satan Is Real
04. Totalitarian Terror
05. Gods Of Violence
06. Army Of Storms
07. Hail To The Hordes
08. Lion With Eagle Wings
09. Fallen Brother
10. Side By Side
11. Death Becomes My Light

Nadchodząca płyta Kreatora została nagrana pod okiem producenta Jensa Bogrena (znanego ze współpracy m.in. z Opeth, Amon Amarth i Katatonią) w studiu Fascination Street Studios. Za mastering odpowiadał Tony Lindgren.

Przypominamy, że niemiecki Kreator wystąpi w naszym kraju 15 lutego, co oznacza, że prawdopodobnie będziemy mogli usłyszeć na żywo utwory z nowego albumu. Thrash metalowców wesprą na scenie Sepultura, Soilwork oraz Aborted.

Kreator2

Udostępnij to

O autorze

Rafał Stempień

Headbang motherfucker.