Znamy kolejnych artystów Jarocin Festiwal 2017!

0

Do kolejnej edycji Jarocin Festiwal zostały trzy miesiące. Znamy już większość artystów, którzy w weekend między 14 a 16 lispca zaprezentują się na kilku scenach. W tym roku festiwalowi przewodzą Ambasadorzy: Wojciech Waglewski, Krzysztof Zalewski, a także duet Fisz/Emade. Do tej pory wśród ogłoszonych wykonawców, oprócz wymienionej trójki, znaleźli się m.in.: Lao Che, Ørganek, Decapitated, O.S.T.R. czy Wojtek Mazolewski Quintet. Projekt specjalny, z okazji swojego 25-lecia, zaprezentuje również grupa Illusion.

Do grona ogłoszonych artystów dołączają dziś: Hey, Dezerter, Syny i Resina. Zestaw ten idzie w parze z obraną przez organizatorów drogą mieszania gatunków, otwartości na eksperymenty muzyczne, ale i nawiązywania do niezwykle bogatej historii festiwalu.

Ćwierć wieku temu debiutowali na naszej scenie. Najnowszy, jedenasty album zespołu Hey „Błysk” zbiera znakomite recenzje. Wygląda na to, że może to być koncert z gatunku tych pamiętanych przez lata. Jeszcze większy staż na jarocińskiej scenie festiwalowej ma grupa Dezerter. Jej muzycy, jeszcze jako SS-20 debiutowali tutaj w 1982 roku! Trzydzieści lat później zaprezentują materiał z jednej ze swoich kultowych płyt – „Kolaboracja”.

Syny i Resina to dwa projekty, które dla wielu mogą być dużym zaskoczeniem w line-upie. Pierwszy z nich to duet zgrabnie balansujący na skraju hip-hopu i alternatywy, a ich zamiłowanie do brudnych beatów znane jest już w całym kraju. Syny przygotowują się do wydania drugiego albumy w dyskografii, a odwiedzający Festiwal w Jarocinie będą mieli wyjątkową szansę usłyszeć kilka kompozycji zupełnie premierowo!

Jarocin Festiwal 2017

14-16.07.2017 – Jarocin

jarocin

Udostępnij to

O autorze

Jędrek Chałabis

Miłośnik muzyki, motoryzacji i dobrego kina. Domorosły gitarzysta. Wielbiciel whiskey oraz piwa rzemieślniczego. Uzależniony od dobrego rocka i angielskiego humoru.