Zmiany na Jarocinie: nowe miejsce, organizatorzy i formuła

0

Tegoroczny Jarocin Festiwal zaskoczy wszystkich fanów imprezy bardziej, niż robił to dotychczas. Z roku na rok wydarzenie coraz mniej przypomina jarocińską legendę lat 80., a zmiany gonią zmiany.

FESTIWAL JAROCIN 2017
14 – 16 lipca

  • NOWE MIEJSCE – Jarocin przeistoczy się w miejską imprezę, a koncerty na obrzeżach miasta przejdą do historii. W tym roku organizatorzy przeniosą zabawę na Rynek Staromiejski, Park Radolińskich, Ruiny kościoła Św. Ducha, Spichlerz Polskiego Rocka, Scena na stawie oraz Jarociński Ośrodek Kultury.
  • AMBASADORZY – Pierwszymi ambasadorami Jarocina staną się w tym roku: Krzysztof Zalewski, Wojciech Waglewski, FISZ i EMADE. Ich rolą będzie wybranie i poszerzenie line-upu o grono cenionych przez nich muzyków. Celem przedsięwzięcia jest realizacja wizji artystycznej organizatorów, opartej na współpracy międzypokoleniowej i gatunkowej.
  • JAROCIŃSKIE RYTMY MŁODYCH – Kiedyś – jeden z pierwszych przeglądów młodych kapel, kształtujący polską scenę muzyczną. Dzisiaj prawie półroczny konkurs rozpoczynający się eliminacjami internetowymi, przeglądy terenowe oraz bardzo atrakcyjne nagrody w postaci nagrania singla czy trasy koncertowej u boku gwiazdy festiwalu.
  • MOTYW: NIEMEN – Począwszy od tego roku, na Jarocinie będzie obowiązywał muzyczny motyw. Oznacza to jeden dzień w pełni poświęcony legendarnemu artyście lub wydarzeniu z historii. Hołd obejmą wystawy, koncerty, spektakle teatralne, a jego zwieńczeniem będzie koncert bogaty w nowe aranżacje muzyki Niemena z udziałem Krzysztofa Zalewskiego.
  • ORGANIZACJA – Wcześniej organizacją koncertów na Jarocinie zajmowały się agencje koncertowe takie jak Go Ahead czy Prestige MJM. Dyrektorem artystycznym tegorocznej imprezy został Michał Wiraszko, znany z zespołu Muchy i działalności w roli organizatora festu w latach 2008-2010.

Pierwszymi artystami, którzy pojawili się w line-upie imprezy są: Decapitated, Happysad, Kaliber 44, Wojciech Mazolewski Quintet, Natalia Przybysz oraz Mitch&Mitch. Ponadto na Jarocinie zagrają jego ambasadorzy: FISZ EMADE TWORZYWO, Waglewski z Voo Voo oraz Krzysztof Zalewski z motywem Niemen oraz solowym materiałem. 

Poniżej możecie obejrzeć konferencje prasową, na której organizatorzy nowego Jarocina tłumaczą się ze swoich pomysłów:

Udostępnij to

O autorze

Joanna Chojnacka (Choinek)

Mam uszy szeroko otwarte. Jednak mimo częstego grzebania w różnych gatunkach muzycznych moje ulubione dźwięki oscylują wokół muzyki ekstremalnej. Nie wychodzę z domu bez książki i słuchawek, a wolny czas spędzam głównie na koncertach.