Wardruna wraca do Polski!

0
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.
Dobra wiadomość dla fanów Wardruny, która w październiku wróci do Polski na dwa koncerty! Rok temu muzycy wydali płytę „Ragnarok”, będącą trzecią i ostatnią częścią trylogii Runaljod. Album pojawił się na listach przebojów na całym świecie, zbierając wspaniałe recenzje. Na US World Music Charts utrzymywał się na pierwszym miejscu przez 4 tygodnie. Po wyprzedanej trasie koncertowej muzycy Wardruny postanowili wrócić na kilka ekskluzywnych występów.
Przy tej okazji przypominamy naszą rozmowę z Einarem Selvikiem.
 

Metal Mind Productions & Iron Realm Productions

zapraszają

WARDRUNA
Autumn Tour 2017
 

19.10.2017, Dom Muzyki i Tańca, Zabrze

Ceny biletów:

Przedsprzedaż:
240 PLN – kategoria I
220 PLN – kategoria II
180 PLN – kategoria III

W dniu koncertu:
260 PLN – kategoria I
240 PLN – kategoria II
200 PLN – kategoria III

20.10.2017, Teatr Szekspirowski, Gdańsk

Ceny biletów:
Przedsprzedaż:
200 PLN – płyta stojąca
240 PLN – balkon (nienumerowane)

W dniu koncertu:
 220 PLN – płyta stojąca
260 PLN – balkon (nienumerowane)

Otwarcie bram: 19:00
Start: 20:00

 

Swój debiutancki album Wardruna wydała w 2009 roku. Była to pierwsza płyta z planowanej trylogii. Muzycy komponują i wykonują utwory wykorzystując stare nordyckie instrumenty, a teksty pisane zarówno w norweskim jak i starym, nordyckim języku uzupełniają piękne kompozycje, budując wyjątkowy klimat.

Drugi krążek „Runaljod – Yggdrasil” ukazał się w 2013 roku i jest estetyczną kontynuacją debiutu, ale muzykom udało się nie wpaść w pułapkę powtarzania samych siebie. Gościnnie na płycie wystąpili: uznany islandzki kompozytor Hilmar Örn Hilmarsson oraz, pochodzący również z Islandii, wiodący wykonawca rímur – Steindór Andersen.

Trylogia „Runaljod”, którą w ubiegłym roku zamknął album „Ragnarok”, jest muzyczną interpretacją 24 run zapisanych w najstarszej formie runicznego alfabetu (Elder Futhark). Niektóre z nagrań zostały zarejestrowane na łonie natury, w miejscach lub okolicznościach mających znaczenie dla każdej runy. Na płycie, poza brzmieniami tradycyjnych instrumentów, pojawiają się również odgłosy lasu, wody, płonących pochodni itp. Nastrój uzupełniają szepczące wokale, melodyjne utwory i potężne chóry.

Chociaż muzyka Wardruny często charakteryzowana jest jako folk czy ambient, to jednak żaden z tych gatunków nie jest w stanie opisać jej wyjątkowego stylu. Trzeba go osobiście doświadczyć, żeby zrozumieć unikatowość grupy.

Wardruna wraca do Polski!

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
Udostępnij to

O autorze

Piotr Wasilewski

Księżyc milczy piotrek665