Ustanowiono nowy Gitarowy Rekord Guinnessa

0

1 maja o godzinie 16.00 na wrocławskim rynku rozbrzmiał utwór ‚Hey Joe’ Jimiego Hendrixa. 7356 gitarzystów (o 12 więcej niż w 2014 roku) zagrało razem z Leszkiem Cichońskim oraz ponad 60-osobową plejadą muzyków polskich i zagranicznych. Dołączyli do nich m.in. artyści z Dżemu, a także Status Quo.

By upamiętnić niedawną śmierć Prince’a, wrocławska wokalistka Natalia Lubrano zaśpiewała chyba najsłynniejszą jego piosenkę – ‚Purple Rain’. Na scenie pojawili się także Krzysztof Zalewski oraz Ania Rusowicz. 

Wieczorem wszyscy uczestnicy (i nie tylko) zebrali się pod Halą Stulecia, by wziąć udział w koncertach zespołów Status Quo, Guano Apes, DragonForce, Within Temptation oraz wielu innych.

A już dzisiaj ponownie w Hali Stulecia oraz na Pergoli rozpocznie się kolejny dzień koncertów. Na majówkowej imprezie będziemy mogli usłyszeć wiele znanych zespołów i wokalistów, m.in. Luxtorpedę, Kult, Jelonek oraz Acid Drinkers!

3f689add-323f-4b12-abe1-2b7e363b6893

Udostępnij to

O autorze

Misha

Z powołania książkoholik, z zamiłowania blogerka. Jako smarkacz zakochałam się w takich zespołach jak Queen czy Pink Floyd, a później tych miłości przybywało. Choć nie ograniczam się w gatunkach to rock zajął najwięcej miejsca w moim sercu. Uwielbiam go słuchać i czytać o nim, jedynie grać nie potrafię, ale wszystko przede mną.